Spor
Giriş Tarihi : 24-11-2021 17:53   Güncelleme : 24-11-2021 17:53

“Sergen’le Ayrılmak Yanlış Karardı”

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek, Sergen Yalçın’ın Malatya’dan ayrılmasıyla ilgili olarak: “Kararlar alırken hata yaptığımız da oluyor. Ama o sene 24 puandayken Sergen Hocayla yolların ayrılması yanlış karardı.” dedi.

“Sergen’le Ayrılmak Yanlış Karardı”

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek bir TV kanalına açıklamalarda bulundu. Gevrek, Sergen Yalçın Malatya’da ayrılığıyla ilgili o dönem yanlış karar verdiklerini söyledi. Beşiktaş Kulübünün Başkanı Ahmet Nur Çebi aralarında yaşayan diyaloğa da değinen Gevrek: “Bizde insanız. Kararlar alırken hata yaptığımız da oluyor. Ama o sene 24 puandayken Sergen Hocayla yolların ayrılması yanlış karardı. Orada belli sebepler vardı. Sonuç olarak kimseyi suçlamak istemiyorum. Son kararı veren yine bendim. İşin sonunda da zaten ‘hata benimdir’ dedim. Sergen Hoca bizimle devam etmesine rağmen bir takım teklif verdi ama Sergen Hoca gitmedi. Kendi gitmedi ama biz göndererek hata yaptık. Hatta Beşiktaş Kulübünün Başkanı Ahmet Nur Çebi sordu bana: “Sergen Hoca’yı niye yolladınız” diye. Ben de: “Yolladık geldi sizi şampiyon yaptı işte. Siz isteyecektiniz, biz vermeyecektik, aramız bozulacaktı.  Bize dua etmeniz lazım” dedim. Erol Hoca da bizde başarılı oldu. Sonra Fenerbahçe’ye kadar gitti. Sorunlu olarak ayıldığımız 1-2 tane Teknik Direktör oldu. “ ifadelerini kullandı.

Yeni Malatyaspor’daki üst üste alınan mağlubiyetlerle ilgili değerlendirmede bulunan Gevrek: “İyi bir takımımız var. Kesinlikle toparlayacağımıza inanıyorum. Maalesef bir iniş olunca oradan çıkmakta zorlanıyoruz. Ama inanıyorum bu takım iyi yerde bitirecek. “ ifadelerine yer verdi.

>> Ebubekir Atilla