Yaşam
Giriş Tarihi : 10-09-2021 12:43   Güncelleme : 10-09-2021 12:53

Serbest Çalışanlar İçin En İyi 5 Video Düzenleme Programı

Video düzenleme, bu günlerde birçok serbest çalışanın odaklandığı temel bir beceri. Video düzenleme becerilerinizi öğrenmek ve uygulamak için iyi bir video düzenleme programına ihtiyacınız var.

Serbest Çalışanlar İçin En İyi 5 Video Düzenleme Programı

Bu programlar bir marka veya kişisel projeler için videolar oluşturmanıza yardımcı olabilir. Serbest çalışan biriyseniz, video düzenleme programı kullanmak sizin için çok önemlidir. Peki neden? Daha önce hiç olmadığı gibi pazarlama kampanyaları başlatmanıza yardımcı olacaklar. İster YouTube, ister Facebook veya Instagram için videolar oluşturmak isteyin, her zaman bir çevrimiçi video düzenleyicinin yardımına ihtiyacınız olacak.

İyi yapılandırılmış ve üretilmiş videolar, izleyiciler için daha ilgi çekici içerik oluşturmanıza yardımcı olabilir. Daha iyi katılım, uzun vadede doğrudan daha iyi satışlara ve yatırım getirisine yol açacaktır. Yüksek kaliteli e-ticaret videolarının dönüşüm oranlarını en az %144 artırmaya yardımcı olabileceği keşfedildi. Bu nedenle bugünlerde pazarlamacıların çoğu, marka pazarlama çabalarına video eklemeyi dört gözle bekliyor.

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı video düzenleyiciyle, serbest çalışanlar için hangi yazılımın size en iyi şekilde yardımcı olabileceğine karar vermek kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle, bu en iyi 5 video düzenleme programına göz atın.

1. InVideo

Bahsedeceğimiz ilk çevrimiçi video düzenleme programı InVideo. Videolarınıza parlak bir görünüm kazandırmak için değiştirmenize, düzenlemenize ve kesmenize yardımcı olabilecek bir sürü harika özelliğe sahip. Program, farklı türlerden telif hakkı içermeyen şablonlardan ve stok videolardan oluşan büyük bir kitaplığa sahip.

Bu düzenleyici ile videolara çok kolay bir şekilde müzik, yazı tipi ve filtre bile ekleyebilirsiniz. Çok fazla zaman harcamadan artık ürünlerinizi pazarlamanıza yardımcı olacak harika videolar oluşturabilirsiniz.

Özellikleri:

· InVideo, videolarınızı daha da çekici ve çekici hale getirmek için mükemmel introlar yapmanıza olanak tanır. Bunlar birkaç saniyeden bir saate kadar sürebilir.

· En sevdiğiniz müziği videolara ekleyin. Bunun dışında, herhangi bir videoya eklemek üzere ses kliplerini bulmak için InVideo kitaplığında arama yapabilirsiniz.

· Çoklu katman özelliğini kullanarak videoya kolaylıkla yeni öğeler ekleyebilir ve harika bir efekt oluşturabilirsiniz.

· InVideo ayrıca e-posta adresi, iletişim numarası vb. dahil olmak üzere ayrıntılarınızı videoya eklemenize olanak tanır.

2. Lightworks

Lightworks, yeni başlayanlar için iyi olan basit ve kullanımı kolay bir video düzenleme programıdır. Uygulamayı nasıl daha iyi kullanacağınızı öğrenmenize yardımcı olacak bir dizi öğretici video ile birlikte gelir. Videolarınızı kullanmak için lisanslanmış harika bir stok video ve müzik klibi koleksiyonuna sahiptir.

Bu yüzden videolarınıza harika bir görünüm verebilirsiniz. Premium sürümü 24,99$ karşılığında alabilirsiniz.

Özellikleri:

· Hızlı video düzenlemede size yardımcı olan basit ama yüksek kaliteli kırpma işlevleri

· Halihazırda başka bir içeriği düzenlerken yeni içeriği içe aktarmanıza olanak tanıyan hız optimizasyonu sağlar.

· Çoklu kamera düzenleme özelliği, farklı kameralardan gelen klipleri senkronize etmenize yardımcı olur

· Gerçek zamanlı ekip projesi özelliği ile içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

· Videolarınızı YouTube, Vimeo, Facebook ve Instagram'da kolayca paylaşın

3. VideoPad

VideoPad, düzenleme hakkında bilgi edinmek isteyen yeni başlayanlar için ücretsiz bir seçenektir. Bu uygulama ile, 3D video düzenleme, ses efektleri kitaplığına erişme ve videoları kesme veya kırpma gibi birçok şeyi yapmanıza yardımcı olacak kullanımı kolay araçlar ve özellikler bulabilirsiniz.

Kendi efektlerinizi, metinlerinizi, animasyonlarınızı ve geçişlerinizi de ekleyebilirsiniz. Ayrıca videolarınızı YouTube, Facebook ve Google Drive'da paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Özellikleri:

· Aynı anda iki farklı öğeyi önizlemenize ve düzenlemenize izin veren yerleşik bir çift ekran

· Kullanılacak sayısız önceden yapılmış ve özelleştirilebilir geçiş

· Farklı video dosyaları oluşturmak için kişiselleştirilmiş hazır ayarları dışa aktarabilirsiniz

· Bu düzenleyici ile videolarınıza daha fazla stabilizasyon getirebilirsiniz.

· Tamamı telifsiz olan büyük ön ayar, efekt ve video kitaplığı

4. DaVinci Resolve

Bu listedeki en gelişmiş ve profesyonel video düzenleme yazılımlarından biri olan DaVinci Resolve, sizi kısa sürede video düzenleme konusunda uzman yapabilir. Ses eklemekten görsel efektlere ve renk düzeltmeye kadar her şeyi bu düzenleme yazılımını kullanarak yapabilirsiniz.

Bu, birçok film, televizyon programı ve pazarlama uzmanının favori video düzenleyicisidir. Size hem çevrimiçi hem de çevrimdışı düzenlemeyi seçme seçeneği sunar. 8K çözünürlüğü ve H.264 ile RAW düzenlemeyi de desteklediğini öğrenince şaşıracaksınız.

Özellikleri:

· Daha sezgisel gezinme ve düzeltme için çift zaman çizelgesi ile birlikte gelir

· Size en küçük ayrıntıları bile gösterecek özel kırpma arayüzü

· Resim içinde resim efektleri, yeniden zamanlama, sabitleme, dinamik yakınlaştırma ve ses gibi birçok özelliği kullanabilirsiniz.

· Yüzünüzü algılayabilen ve videoyu buna göre ayarlayan hızlı yüz tanıma özelliğine sahiptir.

· Videoya yeni bir derinlik eklemek için üst düzey hareket hızı değişiklikleri, kare hızı dönüşümleri ve diğer özellikler.

5. Blender

Bir 3D video düzenleyici arıyorsanız, aramanız Blender ile sona erecektir. Size yüksek kaliteli animasyonlu videolar oluşturma yeteneği veren ücretsiz ve açık kaynaklı bir 3D oluşturma paketidir. Yazılım, düzenleme yazılımı oluşturmak için bir araya gelen dünyanın dört bir yanından birçok üst düzey animatör tarafından geliştirilmiştir.

Animasyonlar ve maskeleme ile ilgili karmaşık düzenlemelerin üstesinden gelmek için özel olarak tasarlanmıştır. 3D animasyonda bir projeye öncülük ediyorsanız, Blender ihtiyacınız olacak yazılımdır.

Özellikleri:

· Gerçekçi ve yüksek kaliteli render için path-tracer motorunu kullanabilirsiniz.

· Yüksek kaydetme ve dışa aktarma hızı sayesinde en gelişmiş işleme bile çok kolay bir şekilde yapılabilir.

· Bu video düzenleyici yardımıyla oyun mantığını videonuza kodlayabilirsiniz.

· Kapsamlı bir görsel efektler, klipler ve geçişler kütüphanesi mevcuttur