Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
30 HAZİRAN Perşembe 22:37
Advert

Advert

Semt Konaklarında Sınav Heyecanı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Eğitim Merkezleri (MABEM) etüt ve rehberlik hizmetlerinden faydalanmak isteyen 4. 5. 6. ve 7.sınıf öğrencileri için seçme sınavı yapıldı.

Eğitim
Giriş Tarihi : 17-05-2022 16:18
Semt Konaklarında Sınav Heyecanı

Çok sayıda öğrencinin 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ücretsiz olarak hizmet vermekte olan Kernek Külliyesi ile Semt konaklarındaki etüt ve rehberlik hizmetlerinden faydalanmak için girmiş oldukları sınav da ter döktüler. Sınav öncesi Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Yaygın Eğitim ve kültür Tesisleri Şube Müdürü Erkan Tekgül yaptığı açıklamada, “Gelecek yılın öğrencilerini seçmek amacıyla bir sınav gerçekleştiriyoruz. Özellikle, Melekbaba, Salköprü, Özalper ve Kernek Külliyelerimizde çok yoğun müracaatlar aldık. Çocuklarımız sınava girdi. Önümüzdeki yıl bizlerle beraber olacak çocuklarımızı bu sınavla belirliyoruz. Eğitim kurumlarımızda çocuklarımızı LGS ve Bursluluk sınavlarına hazırlıyoruz. Ayrıca Semt Konaklarımızda her yaştaki çocuklarımıza eğitim vermekteyiz. 4-6 yaş grubu için nezaket sınıflarında Müftülüğümüz ile birlikte, YKS grubundaki çocuklarımız içinde Halk Eğitim Müdürlüklerimiz ile birlikte sınavlara hazırlıyoruz. Bu hizmetlerin yanında binlerce kursiyerimize de farklı branşlarda kurslar düzenlenmektedir” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesine ait Kernek Külliyesindeki eğitimlerden memnun olduklarını belirterek, “Hocalarımız bizimle yakından ilgileniyorlar. Okulda anlamadığımız konuları burada tekrar ediyoruz. Buradaki eğitimin çok kaliteli olduğuna inanıyoruz. Okuldaki notlarımız buradan aldığımız eğitim sonrasında yükseldi. Burada verilen eğitimlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dediler.  >>HABER MERKEZİ

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR