Malatya
Giriş Tarihi : 16-01-2018 16:36   Güncelleme : 16-01-2018 16:36

Selam Medya Gazeteciler Gününü Kutladi

10 Ocak Çalisan Gazeteciler Günü dolayisiyla Selam Medya Grubu, yerel ve ulusan basin mensuplari ile temsilcilerini düzenlenen birlik-beraberlik kahvalti programinda agirladi

Selam Medya Gazeteciler Gününü Kutladi

Sanat sokagindaki bir isletmede düzenlenen programa, Selam Medya Grubu Yönetim Kurulu Baskani Fahri Memur, Selam Medya Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Bakirci, cemiyet ve dernek baskanlari ile yerel ve ulusal basin mensuplari katildi.

BAKIRCI: MALATYA MEDYASI ÇOK BASARILI BIR ÇIZGI ÇIZMISTIR

Selam Medya Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Bakirci, yaptigi açiklamada yerel basinin bütün zorluklara ragmen ayakta kalmaya çalistigini belirterek sunlari kaydetti; “Sunu biliyoruz ki medya bütün zorluklara ragmen görevini yerine getirmeye çalisiyor. Malatya medyasi bizim takip ettigimiz tarihten itibaren çok basarili bir çizgi çizmistir. Ülkemizin çesitli illerinde basinin ismi geçmezken Malatya medyasi bu konuda is görür bir sekilde çalismalarina devam ediyordu. Televizyonculuk noktasinda da Malatya’miz çok ileridedir. Büyüksehirlerde içerik kalitesi kadar, Malatya’miz kadar bir potansiyel olmadigi dönemde ilimizde televizyonculukta çik ileridedir.  Gelmis oldugunuz bu noktada olgunlugunuzu hissediyoruz ve bu anlamda hepinize çik tesekkür ederim”

GÜNER: ZOR DÖNEMDE VUSLAT GAZETESI YAYIN HAYATINA BASLADI

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Vahap Güner, yerel basinin sorunlarina deginerek  “Selam Medya Grubu’nun Malatya için önemli oldugunu unutmamiz gerekir.  Televizyonlarin kapatildigi bir ortamda, gazetelerin birlestirilerek küçültüldügü bir dönemde Vuslat Gazetesi yayin hayatina basladi ve buna da saygi duymak gerekiyor. Ama gazetelerin önüne bir engel çikariliyor, resmi ilan almak için 36 ay beklemek zorunda kaliyor.  Bazi isadamlari 5 trilyonluk yatirim yapmak istiyor ama Basin Ilan Kurumu’nun mevzuati geregi 36 ay bekleyeceksin.  36 ay beklersen de issiz kalan arkadaslari düsünün.  Bu nedenle çalisan gazeteciler gününde gazetecilerin hakkini savunmamiz gerekiyor” ifadelerini kullandi.