Genel
Giriş Tarihi : 18-09-2021 16:19   Güncelleme : 18-09-2021 16:19

Şehit ve Gazi Derneklerinden Başkan Gürkan’a Ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Malatya’da bulunan Gazi ve Şehit Aileleri Derneklerinin Başkan ve Üyelerini ağırladı.

Şehit ve Gazi Derneklerinden Başkan Gürkan’a Ziyaret

13 Eylül 1921’de Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM’since Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, ‘MAREŞAL’ rütbesiyle ‘Gazi’ unvanının verilmesiyle birlikte ülkemizde 19 Eylül Gaziler Haftası kutlamaları gerçekleştiriliyor.

19 Eylül Gaziler Haftası nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Rasim Bulut, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şubesi, Türkiye Harp Malulü, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Malatya Şubesi, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesi, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Vakfı Başkan ve üyeleri, Malatya Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği ile Şehit Aileleri Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Şehit ve Gazi Dernekleriyle birlikte 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle ziyaretler yaptıklarını ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Rasim Bulut, “19 Eylül Gaziler Günü’nün Pazar gününe gelmesi münasebetiyle, yapacağımız etkinlikler kapsamında ziyaretler yapıyoruz. Şehit ve Gazi Dernek Başkanlarımızla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ı ziyaret ettik. Rahmete kavuşan şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.

Şehit ve Gazi Derneklerinin yaptıkları ziyaretten dolayı memnun olduklarını dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ Gazilerimiz bizim için ve ülkemiz için önemlidir. Gazilerimize ne kadar güzel bakarsak geleceğimiz ve istikbalimiz o kadar parlak ve aydınlık olur. Gazilerimiz, bu vatanın birliği ve beraberliği için, vatanımızın dirliği ve düzeni için, vatanımızın ilelebet devlet olması için yeri geldi canlarını verdi, yeri geldi ruhlarını verdi yeri geldi kanlarını döktüler. Dolayısıyla bizler şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız. Vatanımız için şehadet şerbeti içmiş bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, ahirete intikal etmiş bütün gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz. Hayatta olan gazilerimize de sağlıklı, huzurlu bir ömür temenni ediyoruz. Gerek Milli Kurtuluş zamanında gösterilen gayret, gerek daha sonraki süreçlerde Kore’ye giden gazilerimiz, daha sonraki süreçte Kıbrıs Harekâtı ve iç güvenlik harekâtında gazilerimiz ve şehitlerimiz vardır. Çünkü topraklarımız ve coğrafyamız pahalıdır. Bin yıldan bu yana topraklarımızda vatanımızı, milletimizi birlik ve beraberlik içerisinde büyük bedeller ödeyerek yaşıyoruz. Daha da ne kadar bedel ödenmesi gerekirse o bedeli ödeyeceğiz. Vatanımıza, milletimize, milli birlik ve beraberliğimize saldırmak isteyen herkese de bugüne kadar vermiş olduğumuz ders gibi yine ders vermeye devam edeceğiz. Gaziler gününü tekrardan tebrik ediyorum. Gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyorum. Rahmete intikal etmişlere Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.