Malatya
Giriş Tarihi : 22-11-2021 17:10   Güncelleme : 22-11-2021 17:10

Şehit Ve Gazi Ailelerinden Vatandaşa Maske Jesti 

Uluslararası Diriliş Hareketi, şehit ve gazi aileleri tarafından bağışlanan 5 bin adet maskeyi Soykan Meydanında vatandaşlara dağıttı

Şehit Ve Gazi Ailelerinden Vatandaşa Maske Jesti 

Pandemi sebebiyle vatandaşlara maske takmanın önemini vurgulamak ve bu konuda destek olmak için Uluslararası Diriliş Hareketi, şehit ve gazi aileleri tarafından bağışlanan 5 bin adet maskeyi Soykan Meydanında kurulan stantta vatandaşlara dağıtımını gerçekleştirdi.  Uluslararası Diriliş Hareketi Genel Başkanı Mehmet Zafer: " Pandemide vatandaşlara maske kullanımı alışkanlığını kazandırmak için bir organizasyon düzenledik. Maskelerimiz şehit ve gazi ailelerimizin vatandaşlarımıza hediyesidir. Bizler terör ile mücadelede silahlı çatışmanın tek başına yeterli olmadığı kanaatindeyiz. Bunun yanı sıra psikolojik mücadelenin de başarıyla yürütülmesi gerekiyor. Bu bağlamda Uluslararası Diriliş Hareketi sadece Malatya’da değil şubelerimizin bulunmuş olduğu 17 ilde eş zamanlı olarak maske dağıtımı yapıyorlar. Şehitlerimizi sadece şehit oldukları gün değil günün her zamanında her anında hatırlamak benimsemek ve onların yanında olmamız gerekiyor. Bizler şehit ve gazi alileri olarak, sadece cephede savaşarak değil cephenin geri kalan kısmında da vatandaşlarımızın her alanda desteklemeye devam ediyoruz. Bugün 5 bin maske dağıtacağız. Şubelerimizin bulunduğu illerde de 5’er bin maske dağıtılacak. Sadece bugün değil zaman zaman esnaf ziyaretlerimizi gerçekleştirirken, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek, şehit ailelerimizin hazırlamış oldukları maskeleri takdim edeceğiz." diye konuştu.

Derneğin Kocaeli il başkanlık görevini yürüten Mert Öztürk ise şunları söyledi: "Kocaeli'nde arkadaşlarımızda eş zamanlı olarak maske dağıtımlarımızı gerçekleştirdiler. Bende bu değerli günde genel başkanımızın ve Malatyalı hemşerilerimin yanında olmak istedim bu nedenle bu programda onlara destek oldum. Derneğimiz çok ciddi çalışmalar içerisinde ve bu çalışmalar artarak devam edecek ve ülke genelinde tüm illerde yapılanmamızı tamamlayacağız ve inşallah daha fazla vatandaşımıza dokunacağız."

 

Hanife Yiğit