Ekonomi
Giriş Tarihi : 15-06-2021 17:37   Güncelleme : 15-06-2021 17:59

Şehit Fevzi’de Konutlar 2022’de Teslim

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile birlikte 679 konut, 18 işyeri ve çevre düzenlemesi işi ihalesinin 2 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleşeceği Şehit Fevzi Mahallesi’ndeki 110 dönümlük kentsel dönüşüm proje alanında incelemelerde bulunarak, konutların 2022 yılı sonunda teslim edileceği müjdesini verdi.

Şehit Fevzi’de Konutlar 2022’de Teslim

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberinde Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ve partililerle birlikte Battalgazi ilçesindeki Şehit Fevzi Mahallesindeki 110 dönümlük kentsel dönüşüm proje alanında incelemelerde bulundu. Milletvekili Çalık ve Başkan Güder, 679 konut, 18 işyeri ve çevre düzenlemesi işi ihalesinin 2 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirileceğini hatırlatarak, 2022 yılı sonunda konutların teslim edileceği müjdesini de verdi. Proje ile birlikte yeni bir alt merkez daha kazandırılacak olan Battalgazi’nin, Malatya’nın parlayan yıldızı olacağı kaydeden Milletvekili Çalık, hizmet ve yatırım ayrımı yapmayan Başkan Güder’e eşit hizmet anlayışından dolayı teşekkürlerini iletti.

BAŞKAN GÜDER: “İNTİHAR DEDİLER, BİZ DE İNTİHARA HAZIRIZ DEDİK”

Battalgazi’ye gerçekleştirilen tüm yatırımlarla AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın büyük desteklerini aldıklarını belirterek sözlerine başlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Battalgazi’deki yatırımları yerinde inceliyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarını yaptığımız zaman bazı kesimler, buna inanmamıştı. Fakat gelinin noktayı hepimiz görüyoruz. Genellikle istişare ettiğimiz zamanlar bize; ‘Kentsel dönüşüm siyasilerin intiharıdır’ denmişti. Milletimize ve vatandaşımıza hizmet olacaksa eğer biz bu intihara hazırız dedik ve yola çıktık. En büyük destekçimiz ise Öznur Çalık vekilimiz oldu. Yine dönüşümde emeği geçen AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci’yide unutmamak gerek. Kentsel dönüşüm ile birlikte hayata geçirmeyi devam ettirdiğimiz yatırımlarla, çevreyolu altı denilen tabir artık Battalgazi’de konuşulmayacak. Bu çalışmalar diğer bölgelerimize de örnek olacak. Battalgazi’yi her geçen gün daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bizim işimiz hizmet. Hizmette aşkınan çalışan yorulmaz. Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.>>HABER MERKEZİ