Malatya
Giriş Tarihi : 16-08-2016 18:51   Güncelleme : 16-08-2016 18:51

Sehidin Mevlidine Binler Katildi

Geçen sene Sirnak'ta PKK'li teröristler tarafindan sehit edilen 21 yasindaki Onbasi Baris Aybek’in ölüm yil dönümü dolayisiyla okutulan mevlite 3 bin kisi katildi

Sehidin Mevlidine  Binler Katildi

Sirnak’in Güçlükonak ilçesinde 6’nci Motorlu Piyade Tugay Komutanligina bagli Akdizgin Üs Bölgesi’nde PKK’li teröristlerin saldirisi sonucu geçen sene sehit düsen 21 yasindaki Piyade Onbasi Baris Aybek için baba ocagi Malatya’nin Dogansehir ilçesinde ölüm yil dönümü dolayisiyla mevlit okutuldu. Sehit Aybek için okutulan mevlite Dogansehir Kaymakami Memis Inan, Il Jandarma Alay Komutani Albay Serafettin Yilmaz, Dogansehir Blk. Komutani Jandarma Binbasi Mehmet Günal, Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Dogansehir Belediye Baskani Vahap Küçük Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, Il Müftüsü Ümit Çimen, sehit aileleri, sehidin asker arkadaslari ve yaklasik 3 bin vatandas katildi.

BIRLIGIMIZI MUHAFAZA ETTIGIMIZ SÜRECE…

Malatya Il Müftüsü Ümit Çimen’in yaptigi duadan sonra konusma yapan Dogansehir Belediye Baskani Vahap Küçük, “Memleketimizin içinde bulundugu ve dis mihraklarin yönettigi bu süreçleri Allah’in izniyle astik. Türk milleti olarak birlik ve beraberligimizi muhafaza ettigimiz sürece kimsenin bize gücü yetmez. Bugün burada Sehit Baris Aybek kardesimizin mevlitinde bir araya geldik. Allah bu aci günleri bir daha yasatmasin” seklinde konustu.

BARISIMLA BERABER BÜYÜK BIR BARIS GELSIN

Sehit Baris Aybek’in babasi Turabi Aybek ve annesi Feride Aybek, kendilerini yalniz birakmadiklari için herkese tesekkür etti. Anne Feride Aybek, “Dinimiz, dilimiz, irkimiz bir. Insallah Baris’im ile birlikte büyük barisin gelmesini istiyorum. Bizi bize düsman edenler, isyan ettirenler, insanlardir. Insanligimizi unutturmayalim baris içinde, sevgi içinde bu dünyada yasayalim. Baris’imin asker arkadaslari burada, onlar benim çocuklarim” ifadelerini kullandi.

“VATAN IÇIN SEREFTIR”

Mevlite katilan sehit aileleri çocuklarinin sehadetinden gururla bahsederek, “Allah’in izniyle çocuklarimizin sehadeti, vatan için sereftir. Yeri geldiginde diger çocuklarimiz var, biz variz. Her zaman vatan için canimizi vermeye haziriz. Çocuklarimiz babasiz büyür ama vatansiz büyüyemezler. Esaret Türk milletinin kitabinda yoktur” dediler.>>IHA