Siyaset
Giriş Tarihi : 19-03-2015 18:26   Güncelleme : 19-03-2015 18:26

Seçim sonrasi daha önemli

AK Parti milletvekili aday adayi Mustafa Özhüsrev, “7 Haziran genel seçimleri ülkemiz için önemli olarak görüyoruz. Zira seçimden sonrasi, seçimden öncesinden daha önemli” dedi

Seçim sonrasi daha önemli
Beraberindeki heyetle Insan Haklari ve Mazlumlar Için Dayanisma Dernegi (MAZLUM-DER) Malatya Sube Baskani Kadir Yilmaz ve yönetimini ziyaret ederek bir süre görüsen Özhüsrev, “MAZLUM-DER’le ayni gönül dünyasina, ayni fikri yapiya, ayni dünya görüsüne sahip bir çizgideyiz. Dolayisiyla MAZLUM-DER’de seçimlerin gelecegine yönelik degerlendirmeleri elbette ki almamiz bizim için zaruriydi. Bu seçimi ülkemiz için önemli olarak görüyoruz. Zira seçimden sonrasi, seçimden öncesinden daha önemli. Hem ülkemizde önemli bir anayasa degisikliginin gündeme gelecegini düsünüyoruz, hem de Dogu ve Güneydogu Anadolu bölgemizde önemli bir sorun olarak gelen Kürt meselesi ve Dogu sorununu Çözüm Süreci ile neticeye baglama dönemini yasayacagiz. Bizde bu sürece katki saglamak adina bugün AK Parti çatisi altinda aday adayligina müracaat ettik. Milletimiz bize destek olur bize vize verir, partimizde bize bu görevi teblig ederse Insallah önümüzdeki sürece en iyi katkiyi saglamak adina degerlendirecegimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

MAZLUM-DER Malatya Sube Baskani Kadir Yilmaz da “Mustafa Özhüsrev memleketimiz de yetismis, halktan birisi olan degerli bir isadamimiz. Kendileri halktan birileri oldugundan dolayi bir siyabet yoluna çikmis bulunuyor. Bundan dolayi çiktigi siyaset yolculugunda kendisine hayirli olmasini, hayirlar getirmesini temenni ediyoruz. Insallah kendileri nasip olurda seçilirseler hakki, hukuku, hakki üstün tutan, adaletli davranan, bireyin hakkini savunan ve mazlumun bir insan olarak veya bir bölge insani olarak oraya gittiklerinde bunu gösterirler. Biz tüm adaylara bu seçim sürecinin hayirli olmasini diliyoruz” diye konustu.