Malatya
Giriş Tarihi : 04-02-2018 16:49   Güncelleme : 04-02-2018 16:49

“Sayin Böke, Cevabini Malatya’dan Alsin”

Bakan Tüfenkci, AK Parti Malatya Il Baskanliginca Büyüksehir Nikâh Sarayi'nda düzenlenen vefa yemegi programina katildi. Türkiye’nin önünü kesmek için Terör Örgütlerinin devreye sokuldugunu dile getiren Tüfenkci, PYD’ye terör örgütü demeyen CHP’nin eski Genel Baskani Selin Sayek Böke’yi elestirerek, “PYD terör örgütü mü, degil mi? Önce cevabi Kemal Kiliçdaroglu, kendi milletvekillerine versin. Millet ne oldugunu, onlarin kim oldugunu, arkalarinda kimler oldugunu çok iyi biliyor. Eger cevabini Kemal Kiliçdaroglu'ndan alamiyorsa gelsin Malatyali hemserilerimden alsin.” dedi

“Sayin Böke, Cevabini Malatya’dan Alsin”

M. ALI GÜNAYDIN

Ak Parti Il Baskanligi tarafindan Vefa bulusmasi adi altinda bir yemek programi düzenlendi. Büyüksehir Belediyesi Nikâh Sarayi'nda düzenlenen Vefa bulusmasina Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Ak Parti Il Balkani Hakan Kâhtali, Ilçe Belediye Baskanlari, Mevcut il ve ilçe yönetimleri, AK Parti'nin kurulus asamasinda AK Parti'de yer alan ve görev yapan il ve ilçe baskanlari, Gençlik Kollari Kadin Kollari Baskanlari, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayisa partililer katildi. Malatya'nin Türkiye'nin omurga illerinden biri oldugunu söyleyen Bakan Tüfenkci, AK Partinin kuruldugu günden bugüne kadar önlerine çikan engelleri bir bir ortadan kaldirirken bir yandan da vatandaslarin refah düzeyini artirmak için çalismalari tüm hizla yaptiklarini kaydetti.

"MÜNBIÇ’E DE GIRECEGIZ"

Milletin içinden çikan kadrolara sahip olduklarini anlan Bakan Tüfenkci, "Tek bir amacimiz var o da bu millete hizmet etmek. Çünkü bu millet gerçekten asil ve necip bir millet. 15 Temmuz hain darbe girisiminde de bu millet bize sahip çikti ve o hainlere geçit vermedi. Yine bu millet o hainlerden hesap soruyor, sormaya da devam edecek. Türkiye'nin önünü kesmek isteyenler basarili olamayinca bir yandan FETÖ'yü bir yandan PKK'yi bir yandan DEAS'i bir yandan da DHKP-C'yi devreye soktular. Ama Cumhurbaskanimizin da ifade ettigi gibi 'Alayiniz, topunuz gelin, inlerine girecegiz' dedi ve inlerine girildi. Yurt içinde inlerine girdik, Afrin'de giriyoruz, Münbiç'e de girecegiz Allah'in izniyle. Bundan sonra Türkiye'ye karsi hesabi olanlarin, Türkiye'ye karsi operasyon yapmak isteyenlerin bir kez daha düsünmeleri lazim! Bir kez düsünmeleri de yetmez iki kere düsünmeleri lazim” ifadesini kullandi.

KILIÇDAROGLU CEVABINI MALATYA’DAN ALSIN

Konusmasinda ana muhalefet partisini de elestiren Bülent Tüfenkci, söyle konustu, "Bugün PKK, PYD veya YPG'nin terör örgütün oldugundan süphe eden CHP'nin eski genel baskan yardimcisi, milletvekili Sayin Böke, sorsun genel baskanlarina, Kiliçdaroglu'na PYD terör örgütü mü, degil mi? Önce cevabi Kemal Kiliçdaroglu, kendi milletvekillerine versin. Millet ne oldugunu, onlarin kim oldugunu, arkalarinda kimler oldugunu çok iyi biliyor. Eger cevabini Kemal Kiliçdaroglu'ndan alamiyorsa gelsin Malatyali hemserilerimden alsin. Çünkü Malatyali hemserilerim o terör örgütünü gözlerinden, ayak izlerinden, zihinlerinden taniyor. Onlarin nasil vatan haini oldugunu, millet düsmani oldugunu, Diyarbakir'daki Ayla bebegi, Ayse bebegi öldürdüklerinden dolayi taniyor. Onlar kadinlari, kizlari, sivilleri, köyleri katlederken biraktiklari ayak izlerinden taniyorlar. Daha bunlardan sen taniyamadiysan, Genel Baskani'nin Sayin Kemal Kiliçdaroglu'na git, sor bakalim o örgütler terör örgütü mü degil mi? Dogrusu onun da kafasi karisik, o da bir geliyor, bir gidiyor. Bilmiyorum sana ne cevap verir, en son karari ne onu söylesin de bütün kamuoyu duysun." Bakan Tüfenkci, gerek Malatya'yi gerekse Türkiye'yi büyütme noktasinda her alanda büyük basarilara imza attiklarini ve yapilan hizmetlerle ortaya çikan eserlerle övünmeye devam edeceklerini vurguladi.

“ÖSO ÜZERINDEN TÜRKIYE’YE VURUYORLAR”

ÖSO üzerinde Türkiye’ye vurmaya çalistiklarini dile getiren Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, “Su ana kadar hedeflenen yerlere yerlesmeye basladik. Firat kalkani operasyonunda göstermis oldugu Mehmetçik'in basarisi bazi kesimleri çileden çikardi. Bugün bakiyoruz Mehmetçige dil uzatiyorlar. Ama ne diyorlar maalesef yine gaflet delalet ve ihanet içerisinde asagilik bir sekilde oradaki Özgür Suriye Ordusu üzerinden bize vurmaya çalisiyorlar. Bizi Özgür Suriye ordusu üzerine Biz de vururken niçin orada bulunan PKK uzantisi PYD YPG ya bir baskasina dil uzatamiyorsunuz.  Bunlari yapanlar kimdir, Bugün su anda Ankara'da bir Kurultay yapan Sözüm Ona Ana muhalefet partisine genel baskani ve diger yetkilileridir.  Bunlarin duruslari bugüne kadar milletin karsisinda kim ise Bunlar da milletin karsisinda olanin yaninda yer olmayi muhalefet saniyorlar. Yine Bugün izledim özellikle anlatiyorlar Sayin Kiliçdaroglu'nun ifade etmis olduklarinin Tamam bir Kurultay yapiyor, vatandaslarina kendi tabanina saatleri içerisinde hiçbir tane Gelecege yönelik en ufak bir insa hareketi yoktur. Bugüne kadar AK Parti bizden öncekiler gibi yeni milletin özgürlük alanlarini gelisme alanlarini saglik alanlarinda hizmet alanlarin tamamladi. Onlara bir sey kalmadi. AK Parti ile yatip Ak Parti ile kalkiyorlar” seklinde konustu.

“CHP HALA OYNASTA”

CHP’nin kuruldugu yildan beri hala oynasta oldugunun altini çizen Sahin, Ak Parti’nin kurmus oldugu hedeflerine isaret ederek sunlari dile getirdi, “Sonuç olarak geldigi yere baktim örneklemis oldugu yerler Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurmus oldugu 1920'li 21 li yillardir. Siz hala oynastasiniz. Siz hala Atatürk'ün birakmis oldugu noktada otalaniyorsunuz. Biz ne diyoruz 2071'de hedeflemisiz. 2053 hedefleri isiniz 2023'e hedeflemisiz.  Biz yolumuzu ve Istikbale yönetmisiz. Ama onlar hala Mustafa Kemal'in kurmus oldugu partinin o ilk kurulus oldugu yerde hala maalesef oyalanip duruyorlar. Onun için büyüme gibi bir dertleri yoktur. Ama hamdolsun Biz su anda gelmis oldugumuz nokta itibariyle Önümüzdeki hedeflere ulasmamiz için Sayin Cumhurbaskanimizin bize koymus oldugu o hedeflere ulasmak için çok çalismak zorundayiz. Vekil olmussak vekilligin hakkini verecegiz. Belediye Baskani olduysa belediye baskanlarinin hakkini verecegiz. Ama digerleri ne yapiyorlar bir bakiyorsunuz PKK ile beraberler. Onlarin eski genel baskan yardimcisi olan bir zat, bayan bir zât soyadi Böke diye birisiymis. Adam kalkmis kesinlikle PKK'nin PYD nin YPG nin terör örgütü olup olmadigini Ben bilemiyorum. Bizim istihbari bir bilgimiz yok diyor. Ama Türkiye'nin istihbarat kaynaklari emniyet kaynaklari güvenlik kaynaklarindan tamam mi Bunlarin tamamini ne kadar alçak oldugunu 40 yildir biliyor. Ama maalesef Cumhuriyet Halk Partisi'nin yöneticileri hala bu isin farkinda degiller.”

OSÖ’YA IT SÜRÜSÜ DIYEN CHP’LI VEKILE…

Özgür Suriye Ordusuna It sürüsü ifadesini kullanan CHP’li Vekile karsilik olarak It Sürüsü diyen Sahin, Mehmetçige sahip çikilmasini ifade ederek, “Yine dogu ve Güneydogu'da özellikle su anda füzelerin düstügünü görüyoruz. O füzeleri atan alçaklara karsi yapilan bir operasyon var. O operasyonda 10 bölgenin milli ve yerli olan unsurlarindan ÖSO’ya Dilim Varmiyor ama söyleyecegim Kusura bakmayin, onlara Çok affedersiniz terörist diyorlar. Yine Malatyali oldugundan utanç duydugum bir asagilik serefsiz bunlar it sürüsü diyor. Ulan sen it oglu itsin, it sürüsü. Eger ÖSO’ya bunu söylüyorsan asagiliksin. O zaman kalkin PKK'ya itaat edin. O serefsizlerin Geberen leslerine sahip çikacaginiza kalkin Mehmetçigimize sahip çikin. CHP nerede, Iste biz bunlari yaptiklarini görüyoruz ve bunlari söylemeye devam edecegiz” dedi.

VEDA DEGIL, VEFA PARTISI

Ak Partinin bir veda degil, vefa partisi olduguna deginen Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, “Ülkemizin ilk kuruldugunda kurucu yönetim üyesi olarak ürütmede Il Baskanligi görevinde bulundum. Salonda bulunan birçok kardeslerimizle Bu anlamda birlikte olduk ve birçok organizasyonlari birlikte yaptik. AK Parti gerçekte bir Dava Partisi bir vefa partisidir. Bugün AK partide görev alan görev almayan diger bugüne kadar hiçbir ayrim yapmadik. Özellikle Sayin Cumhurbaskanimizin yaklasimi teskilatlarinin bakis açisindan gerçekten geçmis siyasi aliskanliklarin tamamini yok ederek yeni bir bakis açisina ortaya koydu.  Bu bakis açisi ülkemizin birlik ve beraberligi bütünlügü,  bir yandan kalkinmasi gelismesi gelecek güçlü Türkiye'nin olusmasidir.  Herkes artik buna bir bir ilke bir gelecek olarak bakiyor. Salondaki bütün arkadaslarim partide görev olsa da olmasa da davasini ülkesini Cumhurbaskanligi Partisi'ni savunan arkadaslari mizir. Dönem dönem yenilen neler oluyor yeni görev alan arkadaslarimiz oluyor bizler de ayni noktada olursak olalim bizler de sizi de partimizin basarisi için Çünkü partimizin basarisi ülkemizin Cumhurbaskani'nin basarisidir. Ve partimiz kuruldugu günden bugüne kadar Türkiye'nin gelmis haberin Oktay'a bir bakarsan Gerçekten herkesin de burada bir emeginin oldugunu görüyoruz. Bu nedenle hemen geçerim bütün arkadaslarimizla bütün Partili hem de tesekkür ediyorum” ifadesini kullandi.

“AK PARTI ERDEMLILER HAREKETIDIR”

Erdemliler hareketi olarak nitelendirdigi AK Parti’nin, vefa partisi oldugunu tekrar hatirlatan Ak Parti Il Baskani Hakan Kâhtali ise yaptigi konusmada, “Düzenlemis oldugumuz yere Vefa yemegini Hepiniz hos geldiniz. AK Parti bir veda partisi degil bir vefa partisidir dedik. Erdemliler hareketi olarak çikmis Oldugumuz bu yolda Siz çok kiymetli kardeslerimizle beraber kuruldugu günden bugüne kadar hep birlikte el ele canimiz zamanimizda partimizi en iyi yerlere getirmek için gayretler gösterdik. Allah'a hamdolsun partimizin kurucusu genel baskanimiz ülkemizin ilk seçilmis Cumhurbaskani tekrar 16 Nisan'dan sonra partimizin genel baskani olmasi ile beraber bu hareket bir dinamizmi kazanarak tekrarlandi devam etmektedir. Allah'a sükürler olsun her seçimde her kongremizde de birlik ve beraberligimizi ortaya koyduk. Bu Parti'nin kuruculari burada bu Yildiz salonda oturan kardeslerin hepimiz davamizin inandigimiz gerçekler dogrultusunda yürümesi için fedakârca çalismalarimiza devam ettik ve devam etmeye de devam edecegiz” dedi.