Malatya
Giriş Tarihi : 06-01-2017 19:20   Güncelleme : 06-01-2017 19:20

Sarikamis Sehitlerini Anilacak

Gençlik ve Spor Bakanligi tarafindan organize ettigi, Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü tarafindan düzenlenecek olan ‘Sarikamis Sehitlerini Anma Programi” 8 Ocak Pazar günü Malatya’da yapilacak

Sarikamis Sehitlerini Anilacak

Konuyla ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü’nün web sitesinde bir açiklama yayimlanarak, isteyenlerin programa katilabilecekleri paylasildi.Yapilan yazili açiklamada, “Gençlerimize tarih bilincini kazandirmak, vatan sevgisini asilamak ve milli birlik duygusunu artirmak için atalarimizin göstermis oldugu fedakarliklardan yola çikarak, ‘Sarikamis Sehitlerini Anma Programi” düzenleyecegiz. Gençlerimize tarih bilincini kazandirmak, vatan sevgisini asilamak ve milli birlik duygusunu artirmak için atalarimizin göstermis oldugu fedakarliklardan yola çikarak, toplumumuzda bir farkindalik olusturmak ve vatan savunmasi ugrunda çekilen sikintilari yerinde göstermek amaciyla 08 Ocak 2017 Pazar Günü Saat 10:00’da Inderesi Doga Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlügüne ait yürüyüs yolunda "Sarikamis Sehitlerini Anma Programi" yapilacaktir.

 

Programin Içerigi
 

Yürüyüs baslangiç saat 10:00’da baslayip, yürüyüs sonunda kur’an tilaveti, Sehitlere Dua, Günün Anlam ve önemine dair protokol konusmasi, çorba ikrami ve dagilis seklindedir. Kamuoyuna duyurulur”denildi.