Malatya
Giriş Tarihi : 06-02-2018 16:52   Güncelleme : 06-02-2018 16:52

“Sanli Zaferlerle Dönün”

Türkiye Muhtarlar Dernegi Malatya Subesi, Afrin harekâtina katilan Mehmetçiklere destek olmak amaciyla Gazeteciler Cemiyetinde ortak bir basin açiklamasi yapti. Açiklamada muhtarlar, “Bütün dünya sunu bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyetinin bütün vatandaslari gibi biz muhtarlar da aziz vatanimizin bir karis topragini kimseye vermeyecegiz, gerekirse bu ugurda sehit olmayi göze aldik.” ifadelerine yer verip Mehmetçiklere “Kalbimiz sizinle, sanli zaferlerle dönün!” çagrisi yapti

“Sanli Zaferlerle Dönün”

>>Hanife Sari

Konuyla ilgili yapilan basin açiklamasinda Türkiye Muhtarlar Dernegi Malatya Subesi muhtarlari: “ Bazi zamanlar vardir ki bela gelir kapinin önüne oturur. Sen korkup kapiyi açmadan içerde oturursan o belanin bir sonraki adimi, kapiyi kirip gelip evin ortasina oturmak olacaktir. Tabi ki SAVASA HAYIR ama Vatanimiza, Milletimize, Ulusal Egemenligimize dair bir tehlike bas gösterdiginde bütün dünya görmeli ve bilmelidir ki bu memleketin bütün çocuklari Türk Silahli Kuvvetlerinin askeridir, gitmeleri gereken her yere giderler. Allah ordumuzun ve kahraman askerlerimizin yardimcisi olsun. Rabbim sanli ordumuzu korusun.  Kalbimiz sizinle, sanli zaferlerle dönün Mehmetçiklerimiz. Bu millet var oldukça bu devlet yikilmaz. Bütün dünya sunu bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyetinin bütün vatandaslari gibi biz muhtarlarda aziz vatanimizin bir karis topragini kimseye vermeyecegimizi gerekirse bu ugurda sehit olmayi göze aldigimizi herkesin bilmesi gerekmektedir.” sözlerine yer verdi.  

8 SUBAT’TA YENI CAMIDE MEVLIDI SERIF OKUTULACAK

Muhtarlar daha sonra: “Biz bugün cephede degilsek sadece bize ihtiyaç duyulmadigindandir. Bize ihtiyaç duyuldugu anda cephede olmakta dâhil her seyi yapacagimizin bilinmesi gerekmektedir. Bugün ise sadece Hazreti Ibrahim’e su tasiyan karinca misali tarafimizin belli olmasini istedik. 8 Subat persembe günü ikindi namazina müteakiben Yeni Camide mevlidi serif okutulacaktir. Tüm muhtarlarimiz adina tüm halkimizi davet ediyoruz” seklinde konustu.