Türkiye
Giriş Tarihi : 26-08-2016 19:28   Güncelleme : 26-08-2016 19:28

Sanli Ordumuzun Arkasindayiz

CHP lideri Kiliçdaroglu, Artvin Ardanuç'ta kendisine yönelik yapilan saldirinin ardindan önemli açiklamalarda bulunarak Cerablus'ta harekata iliskin" Sanli ordumuzun sonuna kadar arkasindayiz" dedi

Sanli Ordumuzun Arkasindayiz

Savsat ilçesinden Ardanuç'a hareket ettigi sirada Yanikli Köyü civarinda konvoyunun PKK’li teröristler tarafindan silahli saldiriya ugramasi sonucu güvenlik açisindan Savsat'a geri götürülen CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, kaymakamlikta bir süre bekletildikten sonra askeri helikopterle Ardanuç ilçesine geldi. Artvin’in Ardanuç Ilçe Belediyesi hizmet binasinin açilis partililere seslenen Kiliçdaroglu, “Siyasete girerken bir söz verdim. Her zaman, her ortamda halktan yana olacagim. Her zaman, her ortamda halkin çikarlarini savunacagim. Kim ne derse desin bu güzel ülkeye barisi getirmek için, huzuru getirmek için, kardesligi getirmek için sonuna kadar mücadele edecegim. Ne terör bizi yildirir ne de baskalari. Çünkü biz Mustafa Kemal’in Türkiye’sini büyütmek zorundayiz. Bize cumhuriyet altin tabak içinde sunulmadi. Cumhuriyeti kanla kurduk, gözyasiyla kurduk, sehitlerle kurduk, gazilerle kurduk, omzunda silah tasiyan analarimizla kurduk. Bir kimse bize silah gösterecek, tehdit edecek, terör estirecek, biz de vazgeçecegiz. Vazgeçmeyiz. Bir canimiz Allah’in verdigi bir can, o can bu ülke ugruna, bu millet ugruna feda olsun diyecegiz” dedi.

“TERÖR 54 VATANDASIMIZIN CANINI ALDI”

Kiliçdaroglu, “Bakiniz, Gaziantep’te büyük bir aciyla karsilastik. Terör 54 vatandasimizin canini aldi, çogu çocuk. Çocuklarin bu ülke için ne kadar önemli oldugunu, anne, baba için ne kadar önemli oldugunu hepimiz biliriz. Özellikle de anneler çocuklarini ne umutlarla büyütürler. Ama bir terör saldirisi sonucu çok sayida çocugumuz hayatini kaybetti. Simdi bu ISID denen terör örgütüne dersini vermek için ordumuz Cerablus’a girdi. Sonuna kadar arkasindayiz, sonuna kadar destekliyoruz. Sanli ordumuzu destekleyecegiz. Bugün güzel bir belediye binasina sahip oluyorsunuz. Beylikdüzü Belediye Baskanimiz burada, kardes belediye, sizin hemseriniz ayni zamanda. Bu binanin yapimina büyük katkilari oldu kendisine yürekten tesekkür ediyorum” diye konustu.

“CAMIYE SIYASETI SOKMAYACAGIZ, KISLAYA SIYASETI SOKMAYACAGIZ”

“Yasanacak bir Türkiye’yi birlikte elbirligiyle insa edecegiz” diyen Kiliçdaroglu, “Huzur içinde insa edecegiz ve bu güzel ülkede düsüncelerimiz farkli bile olsa bir arada kardesçe yasamasini ögrenecegiz. Hep söyledim yine söylüyorum eger yasanacak bir Türkiye istiyorsak, güzel bir Türkiye istiyorsak, kadinlarin gülümsedigi bir Türkiye istiyorsak camiye siyaseti sokmayacagiz, kislaya siyaseti sokmayacagiz, askeriyeye siyaseti sokmayacagiz, adliyeye siyaseti sokmayacagiz. Çünkü siyaset buraya sokulunca ülke bölünüyor, ülke ayrisiyor. Her inançtan insanimiz var. Bu güzelligi asla bozmayalim. Camiye her kimlikten insanimiz, her partiden insanimiz gidiyor Allaha duasini ediyor. Ama siyaseti soktunuz mu oraya orasi bölünüyor. Kislaya siyaseti sokmayacagiz. Niçin? Siyaseti sokarsaniz ertesi gün darbe tehdidiyle karsilasirsiniz. Adalet? Adalete siyaseti sokmayacagiz. Çünkü sikistigimiz zaman adalet istiyoruz. Benim adaletim, onun adaleti degil halkin adaleti, hukukun üstünlügü. Buna göre adaleti istiyoruz. Bunu savunuyoruz her zaman” dedi.

“SIMDI BASIMIZA BIRDE FETÖ BELASI ÇIKTI”

“Mustafa Kemal’in Türkiye’si önemlidir. Neden önemli biliyor musunuz? Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaslari aslinda birer Osmanli pasasidirlar, Yemen’de çarpistilar, Trablusgarp’ta çarpistilar, Filistin’de çarpistilar, Balkanlar’da çarpistilar” diyen Kilicdaroglu, sunlari söyledi: “Ama Osmanli’nin nasil battigini birebir gördüler ve dediler ki, öyle bir cumhuriyet kuralim ki, geçmisten ders alalim, güzel bir cumhuriyet kuralim, temellerini saglam atalim. Saglam atalim ki bu cumhuriyet ilelebet yasasin. Onun için dediler ki, cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir cumhuriyet. Cumhuriyet fazilettir dediler, cumhuriyet irfandir dediler. Eger cumhuriyet olmasaydi ne olurdu? Cumhuriyet olmasaydi kus uçmaz kervan geçmez bir köyde dogan Kemal Kiliçdaroglu CHP’nin Genel Baskani olmazdi. Eger cumhuriyet olmasaydi Yenikapi’da söyledigim için burada da söyleyeyim. Eger cumhuriyet olmasaydi Recep Tayyip Erdogan Cumhurbaskani olamazdi. Eger cumhuriyet olmasaydi Ahmet Davutoglu Basbakan olamazdi. O nedenle cumhuriyetin kadrini hepimiz bilmek zorundayiz. Cumhuriyetin ne kadar önemli oldugunu bilmek zorundayiz. Cumhuriyeti iyi bilecegiz, temellerini sarsmayacagiz, temellerini tahkim edecegiz. Cumhuriyet faziletse cumhuriyet vatandasi kulluktan, kölelikten kurtardiysa, cumhuriyet eger bizi özgür bir birey yaptiysa cumhuriyete inanacagiz, temellerini saglam tutacagiz. Cumhuriyetin kurucu ilkelerinden dönerseniz bugünkü tabloyla karsilasirsiniz. Bugünkü tablo agir bir tablodur. Bugünkü tablo hak ettigimiz bir tablo degildir. Bugünkü tablo dis politikada agir yenilgilerin yasandigi bir tablodur. O nedenle diyoruz ki, biz kesinlikle bunlari unutmayacagiz ve unutturmayacagiz. Simdi basimiza birde FETÖ belasi çikti. Ama bir seyi hiç kimse unutmasin. O valileri, o kaymakamlari, o hakimleri, o saçilari, o rektörleri oralara kimler getirdi, kimler yerlestirdi oralara? Bunlari unutmayacagiz düsünecegiz ve parlamentoda kurulan arastirma komisyonunda bu isin siyasi ayagini çikaracagiz ortaya. Bu isin siyasi ayagi kim? Bir bakan diyor ki, ben bakan oldum 81 ilin 74’ünün basinda emniyet müdürü FETÖ militani. Siz emniyet teskilatini teröristlere teslim ederseniz sizin aglamaya hakkiniz yok. Sizin hesap verme yükümlülügünüz var, mecburiyetiniz var. Isin özeti; sizleri seviyorum, sizlere inaniyorum, sizlere güveniyorum. Sizin için çalisacagim, sizin için mücadele edecegim.”>>IHA