Genel
Giriş Tarihi : 16-06-2021 18:01   Güncelleme : 16-06-2021 18:01

Sanayiye Aşı Dopingi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerle yerinde Kovid-19 aşı uygulamasına başlanacağını bildirdi. Malatya Organize Sanayi Bölgelerinde 500 çalışandan fazla olan işyerlerinde aşılamalar başladı.

Sanayiye Aşı Dopingi

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Üretimin devamlılığı ve güvenliği için organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerimizle yerinde aşı uygulamasına başlıyoruz. Çarklar dönmeye devam edecek. Bu güce güvenin." ifadesini kullandı. Bakan Koca’nın talimatlarının ardından İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler 1 ve 2’inci Organize Sanayi Bölgelerinde aşılama çalışmalarına başlandı.

İlk etapta 500 ve üzeri çalışanı bulunan fabrika ve şirketlerde aşılama işlemleri yerinde yapılacak. Sonraki süreçte 500’ün altında çalışanı olan işletmeler için ise Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından, İl sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilecek mobil aşı merkezlerinde aşılamalar tamamlanacak.

Aşılama sürecinde işletmelerden çalışanları hakkında sağlık durum bildirimi istenirken, saatte 50 vatandaşın aşılandığı bilgisine ulaşıldı.

Ebubekir Atilla