Siyaset
Giriş Tarihi : 27-12-2012 11:30   Güncelleme : 27-12-2012 11:30

“Sanayinin önündeki engelleri kaldiracagiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, “Sanayiye ve sanayiciye önem verip, sanayinin önündeki engelleri kaldiracagiz. Türkiye’nin daha saglikli büyüme ve ilerlemesinin yolu, ciddi bir sanayilesmeden geçer.”

“Sanayinin önündeki engelleri kaldiracagiz”

Malatya'ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, Malatya Ticaret ve Sanayi Odasi'ni (TSO) ziyaret etti.

CHP Lideri Kemal Kiliçdaroglu ise, "Malatya’ya bürokrat olarak, siyasetçi olarak ve sade yurttas olarak da geldim. Iki basbakan ve cumhurbaskani çikarmis bir kent. Kayisi ile dünyada marka bir kent" diyerek, daha sonra su ifadeleri kaydetti: "Tesvik Yasasi'nin uzatilmasini talep ediyorsunuz. Bir dosyayi Sayin Basbakana ilettiginizi ifade ettiniz. Degisik illerden tesvigin uzatilmasi yönünde talepler geldi. Arkadaslar bu konuyla ilgili çalismalar yapiyor." 
"Huzurun temel tasi, aksam evine ekmek götürülmesidir. Alin terinin degerlendirildigi yerde huzur olur. Biz, Malatya’nin ve bu bölgenin gelismesini isteriz. Malatya, at basi olabilir. Malatya’nin cazibe merkezi olmasi sadece bu bölge için degil, Türkiye için de önemli gelisme olacaktir" diyen Kiliçdaroglu, sanayiye özel önem verdiklerini vurgulayarak, söyle konustu: "Ülkenin kurtulusu, kisi basina gelirin yükselmesi, herkesin is ve as sahibi olmasidir. Sanayiye ve sanayiciye önem verip, sanayinin önündeki engelleri kaldiracagiz. Türkiye’nin daha saglikli büyüme ve ilerlemesinin yolu, ciddi bir sanayilesmeden geçer. Temel hedef, katma degeri yüksek olan ürünleri üretmektir. Bu hedefe sanayicimiz kilitlenirse, çagdas hedefleri yakalariz." 
Öte yandan, Baskan Erkoç tarafindan Kiliçdaroglu'na tepside kuru kayisi hediye edildi.

Malatya TSO Baskani Hasan Hüseyin Erkoç, "5084 tesvikten ciddi anlamda yararlandik. Muhalefet partisinin bu isin takibini yapmasini arzu ediyoruz. Malatya dahil 49 ilin yararlandigi tesvigin uzatilmasini bekliyoruz" dedi.