Malatya
Giriş Tarihi : 14-06-2016 16:33   Güncelleme : 14-06-2016 16:33

“Sana olan Tepkileri Sorgula!”

CHP Lideri Kemal Kiliçdaroglu’nun sehit cenazesinde protesto edilmesi ile ilgili konusan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, CHP lideri Kiliçdaroglu’nun kendisine yapilan bu tepkileri sorgulamak yerine sehit yakinlarini terörist ilan ettigini belirtti

“Sana olan Tepkileri Sorgula!”

AK Parti Il Baskani Hakan Kahtali ve partililerle birlikte Beydagi ve Basharik Mahalle muhtarliklarini ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, gündeme iliskin degerlendirmelerde bulundu.

“BUNLARIN YOLU YOL DEGIL”

Bugüne kadar akan kanin durmasi için gecelerinin gündüze kattiklarini belirten Sahin, terörün bebek, çocuk demeden katliam yaptigini söyledi. Son günlerde artan canli bombali saldirilara dikkat çeken Sahin, “Geçmiste bebeklere kursun sikan PKK, bugün ana rahminde henüz dünyaya gözünü açmamis yavrularimiza bombali saldiri düzenliyor. Bunu gerçeklestirenleri biz siddetle lanetliyoruz, Arkasinda kim olursa olun ister ISID olsun, ister DHKP-C olsun, ister PKK olsun ister PYD olsun” diye konustu. Ana muhalefet partisi CHP’yi teröre sirtini dayamakla suçlayan Milletvekili Sahin, “Maalesef bugün ana muhalefet partisinin genel baskani statüsünde kendisini göremeyenler hala militanist bir ruh ile ‘DHKP-C ve PKK’li teröristleri gidip hastanede, cezaevlerinde soruyoruz’ diyecek kadar basiretleri baglanmistir. Sen simdi vatandasa karsi kan kusturan bu lanetli terör örgütlerine gideceksiniz onlari onure edeceksin ondan sonrada kalkip ‘ben milletten destek istiyorum’ diyeceksiniz. Yani bir kere yolunuzu netlestirmeniz lazim. Bu yolun yol olmadigini buna birilerinin söylemesi lazim. Bugüne kadar denize düsenin yilana sarildigi gibi terör örgütlerine sirtini yaslamaya çalisanlar el birligi, is birligi yapiyorlar” seklinde konustu. Milletvekillerinin dokunulmazliklarinin kaldirilmasi ile ilgili tasarinin meclise geldiginde CHP’nin ilk turlarda buna hayir oyu verdigini animsatan Sahin, “Ancak son tur oylamasinda millete gidilir düsünesi ile evet oyu verdiler. Bu destekle halka gidilmesinin önüne geçildi. Amaçlari zaten bunlarin yargilanmasi degildi amaçlari yarin halka gidilirse halk bunlarin foyasini meydana çikaracak. Ondan korktuklari için destek verdiler” ifadelerine yer verdi.
 

“SEHIT YAKINLARINI TERÖRIST ILAN ETTILER”

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun sehit cenazesinde protesto edilmesine de deginen Milletvekili Sahin, asla bu tür protestolari ve mermi atilmasini tasvip etmediklerini belirtti. Ancak CHP lideri Kiliçdaroglu’nun kendisine yapilan bu tepkileri sorgulamak yerine sehit yakinlarini terörist ilan ettigini belirten Sahin, “Sizin terörist ilan etmeniz gereken birileri varsa DHKP-C, PKK, PYD ve YPG’nin içerisinde yer alan terör unsurlaridir. Ama siz onlara tek bir laf söylemeyeceksiniz sonrada kalkacaksiniz PYD’nin özgürlükçü bir mücadele veren Suriye’deki halkin içerisinden çikan bir örgüt gibi göstereceksiniz” diye konustu.

“RÜZGAR EKEN FIRTINA BIÇER”


Cenaze namazlarinin kendileri için son derece kutsi ve son görevlerin yerine getirildigi terenler oldugunu ifade eden Sahin, 10 Ekim Ankara saldirisinda hayatini kaybeden Malatya CHP Gençlik Kollari üyelerinin cenaze töreninde kendilerine yapilan protestolari hatirlatti. Ankara’da ki menfur bir saldirida katledilen CHP’lilerin Malatya’daki cenaze törenine o gün TBMM Baskani Olan Ismet Yilmaz ile AK Partili Milletvekillerin katildigini söyleyen Sahin, “O gün meclis baskanimiz basta olmak üzere bizlere linç girisiminde bulunan yine CHP’nin yan kollariydi. Bir çift laf onlara söylemediler. Katil devlet dediler bizi katillikle suçladilar ama dün bize bu yapilirken ayni sey kendi baslarina geldi. Etme bulma dünyasi, dün rüzgar eken firtina biçer" seklinde konustu. Milletvekili Sahin, önceki dönemlerde muhtarlarin Cumhurbaskanliginin önünden bile geçemedigini belirterek bu gün artik Cumhurbaskanliginin kapisinin tüm muhtarlara açik oldugunu belirtti.