Malatya
Giriş Tarihi : 04-01-2013 12:00   Güncelleme : 04-01-2013 12:00

Sami Payza Avrupa’yi kinadi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odasi (MTSO) Meclis Baskani Sami Payza, Fransa'da bir mizah dergisinde yer alan çizgi roman ilavesinde Peygamber Efendimizin hayatinin ve teblig sürecinin alayli bir dille ele alinmasinin kabul edilir bir yaninin olmadigini belirterek, ”Avrupa'nin asagilik tavrini nefretle kiniyoruz” ifadesini kullandi.

Sami Payza Avrupa’yi kinadi

Daha önce Hz. Muhammed (s.a.v.) hakkinda alayci karikatürlere yer vererek büyük tepki toplayan Fransa'daki mizah dergisinin bu kez de Hz. Muhammed (s.a.v.)'in hayatini ve Islam'in teblig sürecini alayci bir üslupla ele alan bir ilave yayimlanmasinin hiçbir özgürlükçü yaninin bulunmadigini belirten Payza, açiklamasinda su ifadelere yer verdi:
”Önce uyduruk bir karikatürle ardindan bir film ile özelde Peygamber Efendimizin kisiligine, genelde dinimize hakaret eden Avrupa zihniyeti, son olarak bir çizgi romanla hakaret serisini kendince sürdürmeye çalismaktadir. Unutulmamalidir ki, Avrupa'nin bile kurtulusuna vesile olacak olan Islam dininin peygamberine yapilan bu edepsizce saldirilar karsisinda hiçbir Müslüman sessiz kalmayacaktir. Son yillarda Müslümanlari hedef alan bir Avrupa ile karsi karsiyayiz. Avrupa simdi de dinimize karsi psikolojik bir hareket baslatarak sözde dinimizi ve Müslümanlari küçük düsürmeye çalisiyor. Biz Müslümanlar olarak tüm peygamberlere inandigimiz gibi, tevhid inancinda olanlarin da Peygamberimize inanmasi gerekir. Peygamberimizi hedef alan haince ve alçakça saldirilar, dinimize ve Peygamberimize zerre kadar halel getirmeyecektir. Yaptiklari her türlü terbiyesizlige 'özgürlük' kilifi uydurarak sözde demokrasi havarisi oldugunu ileri süren Avrupa'nin ve onun hamiligini yapan Avrupa Birliginin bir Haçli zihniyeti edasi ile hareket ettigi asikardir. Her gün kan ve gözyasinin aktigi Islam cografyasinin hala çikar savaslarini sürdürerek birbirini yok ettigi bir dönemde, Avrupa'nin elini ovusturarak üstüne üstlük bir de hakaretlerini sürdürerek üzerimizde hegomanik bir baski kurmaya çalismasi ibretle ve gözyasi ile izledigimiz tarihi bir süreçtir. Islam cografyasi Avrupa'nin oyununa gelmeyerek bu kan ve gözyasina bir an önce son vermelidir. Umuyor ve diliyoruz ki, Avrupa bu tarihi sürecin sonunda yaptiklari hakaretlerin içine bogulacaktir. Avrupa'nin bu hakaretlerini siddetle ve nefretle bir kez daha kiniyoruz.”