Siyaset
Giriş Tarihi : 21-11-2013 11:30   Güncelleme : 21-11-2013 11:30

Sami Er hayvanciligin gelismesi için çalisacak

Malatya Büyüksehir Belediye Baskanligi Ak Parti aday adayi Sami Er, “Malatya’mizin ekonomisini yüzde 70 tarima dayalidir. Tarim içerisinde hayvanciligin önemli bir payi vardir. Bize görev teblig edildigi zaman kanunlarin bize verdigi yetkiler dahilinde hayvanciligin gelismesi için elimizden gelen gayreti gösterecegiz” dedi

Sami Er hayvanciligin gelismesi için çalisacak

Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi'ni ziyaret eden  Er, “Il Özel Idaresinde görev yaptigimiz süre içinde hayvanciligin gelismesi için ciddi manada çalismalar yaptik. Yalniz hayvanciligin gelismesiyle çalismalarimizi sinirlandirmadik. Ariciligin gelismesi içinde çalismalar yürüttük. Özellikle yayla yollarinin açilmasiyla hayvancilikla ugrasan insanimizin yaylaya ulasimini kolaylastirdik. Önemli yaylalarimizda bazilarinda; Kamistas, Göldagi, Bürücek, Sariçiçek, Yamadagi gibi yaylalarda yeni yollar açtik. Insallah görev verildiginde bu çalismalara daha da hiz verecegiz. Büyüksehir Belediyelerine Tarim ve Hayvanciligin gelismesi için yetki veren kanunlarla var. Daha önce Il Özel Idaresinde Tarimsal Hizmetler Müdürlügümüz araciligiyla sulama ve hayvanciliga katki isini yapiyorduk. Malatya’mizin ekonomisini yüzde 70 tarima dayalidir. Tarim içerisinde hayvanciligin önemli bir payi vardir. Hayvanciliga yönelik hükümetimiz birtakim hibe programlari ve tesvikler vermeye basladi. Projeleri hayata geçirmek eskiden çok sikintiliydi. Burada arkadaslarimiz güzel bir mekan olusturmus. Keçi ve koyun yetistiriciligine vermis oldugu katkilardan dolayi kendilerini kutluyorum. Bize görev teblig edildigi zaman kanunlarin bize verdigi yetkiler dahilinde hayvanciligin gelismesi için elimizden gelen gayreti gösterecegiz” dedi.

Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin, Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Sami Er’in birliklerine yapmis oldugu ziyaretten dolayi memnuniyetini dile getirerek, sunlari bildirdi: “Biz Sami agabeyi diyoruz. Yillardir tanidigimiz birisi. Malatya’miza ve Istanbul’a önemli hizmetleri oldugunu biliyoruz. Istanbul Belediyelerinde önemli görevlerde bulundu. Malatya Ilinde Il Özel Idaresi Genel Sekreterligi dönemimde yayla yollarinin açilmasi sagladi. Tarimda hayvanciligin önemi büyük, Malatya’mizin en önemli tarim kaynagi kaysi üretimi. Büyüksehir yasasi ile birligimize üye 368 köyümüzde ciddi manada hayvancilik adina hizmet sunulacaktir. Baskanimla göreve geldiginde beraber çalisacagiz. Baskanimiza bu vesile ile tesekkür eder çalismalarinda basarilar dilerim.”