Malatya
Giriş Tarihi : 05-09-2014 19:26   Güncelleme : 05-09-2014 19:26

Sahin: Misliyle iade ediyorum

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, Arguvan Türkü Festivali'ne çagrilan bir türkücünün seslendirdigi türküyle ilgili, “O türkü sözlerini kendisine misliyle iade ediyorum. Bu sözleri siz Kemal Kiliçdaroglu’na söylendiginde alkislayacaksaniz, basbakana söylendiginde de alkislayin” dedi

Sahin:  Misliyle iade ediyorum

Bu yil "11’inci Arguvan Türkü Festivali'nde sahneye çikan bir yorumcunun sözlerine tepkilerini sürdürdü.

SIZ ALKISLAR MISINIZ?

Sahin, Türkü Festivali Tertip Komitesi’nin yapmis oldugu açiklamaya tepki göstererek, “Orada gerçekten Türk örf ve adetinde yer almayan, insanimizin o sözleri dinlemekten haya ettigini bildigimiz bir türkü sözlerini Arguvan Türkü Festivali’nde bir sanatçinin okudugunu gördüm. Ben sahsen Türkiye adina, Malatya adina ve Arguvan adina üzüldüm. Arguvan’da orada dinlemekte olan insanlarimizin tepki vermesini beklerken, tertip komitesinin tepki vermesini beklerken, tertip komitesi bizim açiklamalara muhalefet edercesine bir açiklama yapmis. Bizim oradaki açiklamamiz onlarin kesinlikle söylemis olduklari ile biz kendimizi hiç bir zaman özdeslestirmedik. Bizim karsi çikmis oldugumuz sosyal medyada çok ciddi bir yer buldu. Giris kismindaki söz ve söylemler bir ülkenin Cumhurbaskanligini, Basbakanligini ve Bakanligini yapan kisiye atfen söylenen sözleri aynen kendisine ve onu onaylayanlara iade ediyorum. O türkü sözlerini tekraren kendilerine misli ile iade ediyorum. Bu sözleri siz Kemal Kiliçdaroglu’na söylendiginde alkislayacaksaniz, Basbakana söylendiginde de alkislayin. Ama sizin liderlerinize söylenmesini arzu etmiyorsaniz, bizim de liderlerimize, Türkiye Cumhuriyeti’nde Basbakanlik ve Cumhurbaskanligi yapan insana söylenen bu sözleri alkislayanlari ben siddetle kiniyorum.

DÜSÜNCE ÖZÜRLÜ

Festival bittikten sonra o sözleri söyleyen düsünce özürlü olan kisi, ben bunu direk Basbakanin yüzüne söylüyorum diyor. Bir insanin orada sahne almasini ben siddetle kiniyorum. Bunlari konusmak yanlis bir sey. Bu ülkede gerçekten köpeksiz köy görüp degneksiz gezenleri siddetle kiniyorum. Bir daha ki sefere bunun gibi tarzlar olursa, ben daha da bunun da dozunu arttirmayi kendime görev atfederim. Çünkü bu ülkede aklina geldigi her seyi söyleme özgürlügüne sahip oldugunu iddia ediyorlarsa, o zaman bizlere de biraz saygi duysunlar. Bu saygisizligi basta orada ki Belediye Baskani ve tertip komitesinin de olayi yeni bastan süzmelerini ben arzu ediyorum. Bizim açimizdan biz kendimize görev addetmedik. Onlarinda muhatabi ben degilim. Gerçekten gezi eylemlerini bahane ederek Basbakanimiza ve Cumhurbaskanimiza bu ülkede hizmet veren kisilere böyle fütursuzca saldiri yapanlaradir benim tepkim" dedi.