Malatya
Giriş Tarihi : 19-07-2016 20:41   Güncelleme : 19-07-2016 20:41

Sahadaki Personele Ziyaret!

Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Fetullahçi terör örgütünün darbe girisiminde bulundugu sirada, alinan önlemlerde, gece gündüz sahada olan, Büyüksehir Belediyesi Personellerini ziyaret etti

Sahadaki Personele Ziyaret!

Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir beraberinde Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, bazi genel sekreter yardimcilari ve daire baskanlari ile birlikte 15 Temmuz Cuma günü gece yarisindan sonra darbe girisiminin Malatya’da püskürtülmesinde önemli rol alan Zabita Dairesi Baskanligi, Itfaiye Dairesi Baskanligi, Yol ve Altyapi Koordinasyon Dairesi Baskanligi, MOTAS ve MASKI Genel Müdürlüklerini ziyaret ederek, personellerle bir araya geldi. Canini hiçe sayan personellere tesekkür ettigini belirten Çakir, Sürecin en basindan en sonuna kadar dik bir durus sergilediklerini söyledi.

 

“HER TÜRLÜ ARAÇLARLA HAINLERE ENGEL OLDUNUZ”

 Kurbanlarin kesilip dualarin edildigi ziyaretler sirasinda Baskan Çakir, vatan deyince nerede olursa olsun göreve gelip canini hiçe sayan böyle bir toplulukla Millete hizmet etmenin gururunu yasadigini söyledi. Ziyarette yapmis oldugu konusmada çakir sunlari söyledi; ”Türk milleti için söz konusu vatani ve bayragi olunca her türlü sorumlulugu üstleniyor. Halkimizin bir ve beraber olarak hareket etmesi, kenetlenmesi bizleri cesaretlendirdi. 15 Temmuz Cuma günü Büyüksehir Belediyesi çalisanlari bunun en iyi örnegini sergiledi. Vatan hainlerinin her türlü girisimini önlemek için is makineleriyle, otobüslerle, her türlü araçlarla hainlere engel oldunuz. Hendekler kazip hareket etmelerini engellediniz. Ordumuzun içerisinde bulunan satilmis hainlerin Malatya’da emellerine ulasmamalari için bütün imkânlar seferber edilerek hareket etmeleri engellendi.  3 gündür evinize gitmeden araçlarinizin basinda kalip darbenin basarisiz olmasini sagladiniz. Bir avuç satilmis insanin karsisina geçip kimseyi dinlemeden vataniniz için nöbet tuttunuz. Malatya’ya duvar örüp Milleti korudunuz. Bu durus tüm Türkiye’de milletimizin dilinde, bu gururu bizlere yasattiginiz için hepinize ayri ayri tesekkür ediyorum. Ama henüz tehlike geçmis degil, devletimiz çürük elmalari bütün her yerde temizlemeye basladi. Biz bu birlik ve beraberligimizi bozmadan ülkemize ve milletimize hizmet etmeye devam edecegiz. Sizlerle çalismaktan gurur duyuyorum.  Allah bu milletimize bir daha 15 Temmuz geceleri yasatmasin”