Malatya
Giriş Tarihi : 03-10-2012 09:26   Güncelleme : 03-10-2012 09:26

Saglikçilar huzurevini ziyaret etti

1 Ekim Yaslilar Günü dolayisiyla Malatya Il Halk Sagligi Müdürlügü'nden Toplum Sagligi Merkez Birim Sorumlusu Dr. Ibrahim Bülent Eracar, Bulasici Olmayan Hastaliklar Birimi'nden Dr. Hacer Kitay ve müdürlük personelleri tarafindan huzurevine ziyaret gerçeklestirildi.

Saglikçilar huzurevini ziyaret etti

Il Halk Sagligi Müdürlügü'nden Dr. Ibrahim Bülent Eracar yaptigi açiklamada, "Yaslilarimiz; dün ile bugün arasinda köprü kuran, kültürümüzü ve degerlerimizi yarinlara tasimamizi saglayan en degerli varliklarimizdir. Huzurevi ziyaretinde yaslilik döneminin itibar gerektirdigini, ayni zamanda yasli bireylerin toplumla bütünlesmesini saglamanin bir minnet borcu oldugunu ve yasama bagli kilinmalari gerekliligi konularina deginilerek toplumun yaslilara saygi kavramina dikkat çekildi" dedi.
Dr. Hacer Kitay da, "Bir ömrün büyük kismini topluma ve ülkeye hizmetle geçirmis insanlarin yaslandiklari ve bakima muhtaç olduklari dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakisir bir sekilde bakim talep etme haklarinin var oldugunu, bu nedenle Il Halk Sagligi Müdürlügü olarak yasli vatandaslarimiza saglik hizmetlerinin yayginlastirilmasi, hizmet kalitesinin artirilmasi, saglik hizmetine erisilebilirligin saglanmasi, bu baglamda saglik hizmetine ulasmakta zorluk çeken, yataga bagimli yasli hastalarimiza evde bakim hizmeti verildigini, yeni alternatif saglik hizmetleri gelistirmenin önemi vurgulandi" ifadelerini kullandi.