Malatya
Giriş Tarihi : 01-01-2022 17:39   Güncelleme : 01-01-2022 17:39

Sağlığına Kavuşan Eyüp Çınar İçin 5 Bin Kişilik Yemek Dağıtıldı

Dubai’de tedavi gören ve durumunun iyiye gitmesi üzerine Malatya’ya tekrar dönüş yapan Spinal Musküler Atrofi (SMA) tip 1 hastası olan Eyüp Çınar için 5 bin kişilik adak yemeği dağıtıldı.

Sağlığına Kavuşan Eyüp Çınar İçin 5 Bin Kişilik Yemek Dağıtıldı

Gerek ilde gerekse de ülkenin dört bir yanından iyileşmesi için başlatılan ve 8 ay süren kampanyadan toplanılan miktar ile 4 ay önce 2,2 milyon dolar bedelindeki ilacını almak ve tedavisine devam etmek için Dubai’ye giden ve burada 4 ay boyunca gördüğü tedavinin iyi sonuç vermesi üzerine Malatya’ya tekrar dönüş yapan Spinal Musküler Atrofi (SMA) tip 1 hastası olan Eyüp Çınar için Baba Galip Altuntaş kent meydanında 5 bin kişilik adak yemeği dağıttı.  

Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan ve diğer çocukların iyileşmesi içinde vatandaşlardan destek istenen Allah’ tan da şifa dilenen yemek dağıtımında Çınar’ın şimdiki süreçte fizik tedavi göreceğini belirten Baba Galip Altuntaş: “Allah’a çok şükür, hamdolsun tedavimizi aldık, geldik. Burada para topladığımız günlerde böyle bir adağımız, niyetimiz vardı en kötü 3 bin, 5 bin kişiye ekmek arası bir şeyler verebilme niyetimiz vardı. Hamdolsun nasip oldu. Bugünde bunun için burada toplanmış bulunmaktayız. Bundan sonra çocuğumuzun sadece dualara ihtiyacı var. İlacımızı aldık çok şükür bundan sonrası Rabbim ile onun arasında. Biz şuan üzerimize düşeni yapıyoruz, Allah kabul etsin, inşallah herkesin de duasını istiyoruz. Allah herkesten razı olsun diyoruz. Şuan Eyüp Çınar çok şükür, hamdolsun ilacını aldı biz zaten bütün görüntülerini paylaşıyoruz adım attığı günleri gördük inşallah hep beraber koşacağı günleri de göreceğiz. Bu ilacın gerçekliğini her zaman söylüyoruz zaten Eyüp Çınar’ın kendi profiline girdikleri zaman çocuğun yürüdüğünü görecekler. SMA hastası yürüyüp koşamaz mümkün değil ama Allah’a şükür ki Eyüp Çınar şuan adım atıyor diğer bebeklerimizde aynı şekilde olabilir sadece desteklere ihtiyacı var kimse onlara destekten geri durmasın tek isteğimiz budur.” ifadelerine yer verdi.

Ayakkabıcılar Odası Başkan Adayı Mehmet Ceyhan ise: “ Eyüp Çınar’a kim katkı sağlamışsa Allah onlardan razı olsun. Malatya’dan dünya geneline bize yardımda bulunuldu. Galip abimden de Allah razı olsun şuan 5 bin kişilik kavurma arası ekmek dağıtacağız. Allah hayırlarını kabul etsin. Bütün SMA hastalarımıza Rabbim şifa versin. Onları unutmayın, yapılacak hayırlar Allah katında çok büyük bir öneme sahiptir. Bazı insanlar diyor ki ‘SMA iyileşmez, parayı boşa veriyorsun, yardım olmaz’ ama biz Eyüp Çınar’ı gördük, hatta şahit olduk herkes SMA hastası çocuklara yardım etsin Allah yardımcıları olsun.” şeklinde konuştu.

 Yapılan konuşmalar sonrası yemek dağıtımı gerçekleştirildi.  

Hanife Yiğit