Genel
Giriş Tarihi : 24-11-2016 17:29   Güncelleme : 24-11-2016 17:29

Sag Duyu Çagrisi

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, Firat Kalkani Harekati kapsaminda El Bab Operasyonuna katilan Türk askerlerine yönelik düzenlenen hava saldirisina iliskin, "Bu çok tehlikeli bir kapiya bizi getirebilir. Tehlikeli sürecin içine Türkiye’yi sürükleyebilir. Hükümet yetkililerine sag duyu ile davranmalarini tavsiye ediyorum" dedi

Sag Duyu Çagrisi

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, Türkiye Otelciler Federasyonunun (TÜROFED) Antalya’nin Kundu turizm bölgesindeki bir otelde düzenlenen 5'inci Olagan Genel Kuruluna katildi. Kiliçdaroglu, sabah saatlerinde Adana Valiligi önündeki otoparkta meydana gelen patlamayla ilgili "Tatsiz bir konu, hepimizin sabah aldigi en kötü haber. Valiyi aradim ayrintilari ögrenmeye çalistim. Siyaset konusunda uzlasmaya degindi. Terör kimden gelirse gelsin nereden gelirse gelsin amaci ne olursa olsun, arkasinda hangi güç olursa olsun bütün siyasi partiler, meslek kuruluslari, meslek örgütlerinin terör konusunda ortak payda gelistirmesi gerekiyor. Terörü bitirmek için bizden ne istiyorsaniz vermeye haziriz. Her olaydan sonra söyledim. Bu ülkenin insani teröre evlatlarini vermemeli, ülkemizde huzur istiyoruz. Son 14 yillik çerçeveye bakildiginda PKK vardi iki örgüt daha önümüzde duruyor. birisi ISID digeri FETÖ. Ne oldu da 14 yilda Türkiye 3 örgütle muhatap oldu? Ne oldu da nasil yönetildi de bu terör örgütlerini Türkiye kendi cografyasindan silip atamadi? Bizim düsünceleriz var. Ama toplantinin konusu degil" ifadelerini kaydetti.

"TÜRKIYE DENGE ÜLKESI"

 Firat Kalkani Harekati kapsaminda El Bab Operasyonuna katilan Türk askerlerine yönelik düzenlenen hava saldirisina iliskin açiklama yapan Kiliçdaroglu söyle konustu: "Firat Kalkaninda 1 sehit, 10 agir yarali var. Genel Kurmay Baskanligi yaptigi açiklama Suriye rejime ait uçaklarla askerimiz vuruldugu seklindeki haber. Bu çok tehlikeli bir kapiya bizi getirebilir. Tehlikeli sürecin içine Türkiye’yi sürükleyebilir. Hükümet yetkililerine sag duyu ile davranmalarini tavsiye ediyorum. Türkiye denge ülkesiydi. Türkiye basvurulan bir kapiyi sorunlarin çözümünde. O noktadan bir hayli uzaklastik. Sag duyu çagrisi yapayi önemli biliyorum."  24 Kasim Ögretmenler Gününe de deginen Kiliçdaroglu, "Bugün Ögretmenler Günü, ögretmenlerin çok sorunlari var. Isten atilan, görevine son verilen olmaz, açiga alinan olmaz. 'Bana bir harf ögretenin kölesi olurum' diyenin düsüncesi varsa bizi yetistiren ögretmenlere her zaman, her ortamda minnet duymaliyiz. Sorunlarini dile getiren ögretmenleri, ögrencisinden ayri tutmak dogru olmaz. Onlari her zaman her ortamda saygi ile andim" dedi.