Malatya
Giriş Tarihi : 28-10-2021 12:17   Güncelleme : 28-10-2021 12:20

RTA 'nin Dev Tesisi İçin Ruhsat Verildi

RTA Laboratuvarları'nın Malatya'da tesis kurulmasına ilişkin karara istinaden yapılan yapı ruhsatı istemi olumlu sonuçlandı.

RTA 'nin Dev Tesisi İçin Ruhsat Verildi

2020 yılı Kasım ayında RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş tarafından Malatya'da yeni tesis kurma kararı alınmıştı. Kararın ardından birçok kesim şirket tarafından tesisin inşaatına ne zaman başlanacağı merak ediliyordu.

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na bir duyuruda bulundu. KAP açıklaması şöyle; ”Şirketimize tahsis edilen Malatya İli, Fatih Mahallesi, 246 ada 25 no'lu 11.270,41 metrekarelik arsa hakkında Yönetim Kurulumuzun vermiş olduğu endüstriyel mikrobiyolojik tanı ürünleri, hızlı tanı testleri, fason tüp ve şişe dolum alanı ile steril plastik medikal ürün üretim alanı olarak kullanılmak üzere tesis kurulmasına ilişkin karara istinaden yapılan yapı ruhsatı istemi olumlu sonuçlanmıştır. Organize Sanayi Bölgeleri mevzuatı uyarınca yapı ruhsatlarının Organize Sanayi Bölgesi ile Bakanlığın iznine tabi olması sebebi ile başvurunun sonuçlanması vakit almışsa da elektrik ve su bağlantısı gibi projenin yürütülmesi için gerekli süreçler tamamlanmıştır. Tesisin inşasına böylelikle başlanacak olup, siz değerli paydaşlarımız ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

30 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPILACAK

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş tarafından Malatya 3.OSB Bölgesi’nde endüstriyel mikrobiyolojik tanı ürünleri üretim alanı, hızlı tanı testleri üretim alanı, fason tüp ve şişe dolum alanı ile steril plastik medikal ürün üretim alanı kurulması amacıyla 360 MİLYON TL’lik bir üretim tesisi kuracak.

>> Ebubekir Atilla