Eğitim
Giriş Tarihi : 29-04-2014 17:43   Güncelleme : 29-04-2014 17:43

Romanyali heyet geldi

AB Egitim ve Gençlik Programlari Merkezi Baskanliginca yürütülen, Avrupa Birligi Egitim ve Gençlik Programlari Merkezi Baskanligi Türkiye Ulusal Ajansi tarafindan kabul edilen “En Tahrip Edici Tehdit Olan Psikolojik Siddeti Toplumumuzdan Uzaklastiralim” isimli proje kapsaminda çesitli faaliyet planlandi.

Romanyali heyet geldi

Bu dogrultuda Romanya’ya ait sehirlerden 15 kisilik heyet, Büyüksehir Milli Egitim Müdürlügünü ziyaret etti.

Il Milli Egitim Müdür Vekili Mahmut Berk, müdürlüge ait toplanti salonunda Romanyali misafirleri kabul etti. Türkiye’deki egitim sistemiyle ilgili misafirleri bilgilendiren Berk, “Ülkemizin farkli kültürlerle kaynasmalarina ihtiyacimizin oldugunu bu kaynasmanin getirisi olarak hem zihnimizi hem de kültürümüzü daha da zenginlestirdigini bu projenin içerik bakimindan çok anlamli oldugunu belirtti. Ayrica bu kültür alisverisini saglayan sehrimizi ve okullarimizi ziyaret eden Romanyali misafirlere tesekkür etti. Bu proje kapsaminda Fatih Anadolu Lisesine ve Kazim Karabekir Ilkokuluna ziyarette bulundu” dedi.

Heyet toplanti öncesinde Fatih Anadolu Lisesine ait siniflari gezdi. Okulda bulunan yetkililer ve ögretmenlerle voleybol maçi yapan heyet buradan Malatya Otelcilik, Turizm Meslek Lisesini gezdi. Okul ögrencilerinin hazirladigi Malatya yemekleri ikram edildi. Topluca hatira fotografi çektirdi. Geziye Milli Egitim Müdürlügü yetkilileri ve okul müdürleriyle ögretmen ve ögrenciler katildi.

Malatya Milli Egitim Sube Müdürü Memduh Büyükkaya koordinatörlügünde proje ögretmeni Hasan Toman ile diger yetkililer, BILSAM ve Casa Corpului Didactic Dolj’i temsilcileri tarafindan ögrencilerin bilgilendirilmesi amaciyla Romanyali egitimcilerin katilimiyla bugün saat 09.30 da Battalgazi Halk Egitim Salonunda “Psikolojik siddet ve hos görü” üzerine bir seminer verilecek