Siyaset
Giriş Tarihi : 29-03-2013 14:30   Güncelleme : 29-03-2013 14:30

Risk almadilar

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Gurup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Sahin, vatan millet edebiyati yaparak mangalda kül birakmayanlarin terör sorununun çözümü için ne geçmiste ne de simdi risk almadigini söyledi

Risk almadilar

Beraberindeki partililerle birlikte Merkeze bagli Tecde Mahallesi’nde Mahalle Muhtari Abuzer Akkus ve vatandaslarla bir araya gelen Milletvekili Sahin, gündeme iliskin açiklamalarda bulundu.
Sahin, bugüne kadar bu ülkede demokratik sistemin yerlesmesi için Basbakanla beraber tasin altina ellerini degil de bedenlerini koyduklarini, risk aldiklarini ve bu ülkede dostlugun, kardesligin birlik ve beraberligin perçinlenmesi için büyük gayret gösterdiklerini söyledi. 
“Iktidara geldigimizde kucagimizda alev topu gibi terör sorununu bulduk” diyen Sahin sözlerini söyle sürdürdü: “Hamdolsun su anda onunla alakali çok güzel çalismalar yapiliyor. Vatan millet edebiyati yapipda mangalda kül birakmamaya özen gösterenlere bakiyorsunuz, bunlar geçmiste hiç bir zaman için bu konuda risk almamislar, zerre kadar terörle alakali bir çalisma da yapmamislar ama biz ne olursa olsun bu süreci tamamlamaya kararliyiz. Temennimiz bundan sonra bu topraklarda hiç bir zaman için ne sekilde olursa olsun asayisi tehlikeye sokacak buna benzer eylemlere meydan vermeyecek bir zeminin olusmasidir. Lazi da Çerkezi de, Kürdü de Türk'ü de bu topraklarin evlatlaridir. Elimizden geldigince biz de bu sürece katki sunmaya çalisacagiz. Insallah ne analar aglar, ne de evlatlarimizin kani dökülür."
Tecde Mahallesi Muhtari Abuzer Akkus da, ziyaretten duydugu memnuniyeti ifade ederek çözüm sürecini desteklediklerini ifade etti.