Genel
Giriş Tarihi : 15-07-2021 11:11   Güncelleme : 15-07-2021 11:11

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’dan “15 Temmuz” Mesajı

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’dan “15 Temmuz” Mesajı

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişiminin milli iradeye ve ülkemizin bağımsızlığına yönelik gerçekleşen hain bir darbe girişimi olduğunu ve bu girişimin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde aziz milletimizin destansı mücadelesiyle yenilgiye uğratıldığını vurgulayan Rektör Kızılay, mesajda şu ifadelere yer verdi:  

“Milli iradeye ve ülkemizin bağımsızlığına yönelik gerçekleşen 15 Temmuz hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde aziz milletimizin destansı mücadelesiyle yenilgiye uğratılmış; milli birlik ve beraberliğimizin sonsuza dek süreceği tüm dünyaya ilan edilmiştir. Hain darbe girişiminin beşinci yıl dönümünde vatanın bağımsızlığı ve milletimizin bekası uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.”