Eğitim
Giriş Tarihi : 26-11-2021 18:13   Güncelleme : 26-11-2021 18:13

Rektör Kızılay Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Erdem  “Kariyerim Geleceğim” projesi kapsamında İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay söyleşi ve sunum yapmak üzere Muhammed İkbal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Rektör Kızılay Öğrencilerle Bir Araya Geldi

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay söyleşi ve sunum yapmak üzere Muhammed İkbal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluştu. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Erdem  “Kariyerim Geleceğim” projesi kapsamında yapılan söyleşiye İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaçmaz, Din Öğretiminden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hayrettin Gürsul ve Din Öğretiminden Sorumlu Battalgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulhakim Doğu katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mustafa Kılınç imam hatiplerin ülke için önemine değindi ve bu okulların misyonundan bahsetti. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay İnönü Üniversitesinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü için verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti ve öğrencilere başarının sırlarını anlattı. Son olarak söyleşi ve sunum yapan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise başarılarla dolu hayat hikayesinden bahsettikten sonra gençlerin başarılı olmaları için neler yapmaları gerektiğini anlattı. Toplantıdan sonra Okul Müdürü Mustafa Kılınç etkinliğe katılımları ve desteklerinden dolayı katılımcılara teşekkürlerini iletti.

 Ebubekir Atilla