Asayiş
Giriş Tarihi : 06-10-2021 14:56   Güncelleme : 06-10-2021 14:56

Rehine Olayında “Tutuklama” Çıktı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kırık bardak parçası ile 3 hemşireyi rehin alan ve hastanede korku dolu dakikalar yaşatan saldırganını serbest bırakılmasının ardından, Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine tutuklama kararı çıkartıldı.

Rehine Olayında “Tutuklama” Çıktı

3 Hemşireyi Rehin Almıştı

Olay, 1 Eylül Cuma gecesi 22.00 sıralarında Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde yaşanmıştı. Ambulans ile acil servise getirilen 23 yaşındaki H.A.K. adlı şüpheli, herhangi bir kayıt işlemi ve muayenesi yapılmadan, ambulanstan kaçarak, acil servisin yan koridorunda birkaç odaya girmeye çalıştı.  Koridorda bulunan hemşire dinlenme odasına giren saldırgan burada kırık bardak parçası ile odada bulunan 3 hemşireyi rehin almıştı.

Yaklaşık 15 dakika odada kalarak 3 hemşireyi rehin alan madde bağımlısı, polis ve güvenlik görevlilerinin kapıyı kırarak içeri girip etkisiz hale getirmesi ile gözaltına alınmıştı.

 Başsavcılık itiraz etti

Cumhuriyet savcısı tarafından ifadesi alınan saldırgan, tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen saldırgan serbest bırakılmıştı.

H.A.K.’nın serbest bırakılma kararına Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından itiraz edildi. Savcılığın itirazda bulunduğu mahkeme, H.A.K. hakkında tutuklama ve yakalama kararı çıkarttı.