Genel
Giriş Tarihi : 15-11-2016 20:46   Güncelleme : 15-11-2016 20:46

Referanduma Destek Avrupa'ya Tepki

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaskani Erdogan’in Avrupa Birligi yetkililerinden gelen müzakereleri durdurma tehditlerine yönelik tepkisine ve referandum önerisine destek verdi

Referanduma Destek Avrupa'ya Tepki

AK Parti’nin anayasa teklifinin kendilerine ulastigini söyleyen Bahçeli, metinde "cumhurbaskani" kelimesinin geçtigini ifade etti. Partisinin grup toplantisinda konusan Bahçeli, “Cumhurbaskani Erdogan’in gündeme getirdigi düsünceleri bizim için önemlidir. Millet sözün sahibidir, müracaat halinde verecegi hüküm kesin hükümdür. AB süreci uzayacak, müzakereler kizaga alinacaksa, milletin onurunu savunmak her vatanseverin seçenegi olmalidir. Türkiye gerekirse kendi yaginda kavrulacak, kimseye el açmayacaktir” dedi.

AVRUPA’YA TEPKI

Partisinin grup toplantisinda konusan Bahçeli, terör örgütlerine ve firari HDP’lilere kucak açan Avrupa’ya da sert tepki göstererek, “Türkiye onun bunun ayariyla ilkelerinden vazgeçecek bir çakma devlet degildir. Onlarin bildikleri bizim unuttuklarimiza yetisemeyecektir. PKK’nin dümeninden tutup, HDP’nin çuvalina girenler tek gölge etmesinler, baska bir sey istemiyoruz” diye konustu.

 AK PARTI’NIN ANAYASA TEKLIFI

Grup toplantisinda AK Parti’nin anayasa teklifinin kendilerine ulastigini söyleyen MHP lideri, toplantinin ardindan da metinde "cumhurbaskani" kelimesinin geçtigini ifade etti.