Malatya
Giriş Tarihi : 09-04-2021 17:50   Güncelleme : 09-04-2021 17:50

Ramazan Bereketini Paylaşan Kalplere Hilal Olsun Türkiye!

​​​​​​​ Koronavirüs salgınıyla birlikte çalışmalarına başlayan ve yüzbinlerce insana yardım ulaştıran Türk Kızılay, Ramazan ayı boyunca da sosyal yardımlarını sürdürecek.  Ramazan ayı için “Ramazan Bereketini Paylaşan Kalplere Hilal Olsun Türkiye!” sloganıyla kampanya başlatan Türk Kızılayı, bir yandan gerçek ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarına destek olurken diğer yandan da modern ve örnek projeleriyle hayırseverlere farklı çözümler sunuyor.

Ramazan Bereketini Paylaşan Kalplere  Hilal Olsun Türkiye!

Kızılay Malatya Şubesince detaylı sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların ihtiyaçları Ramazan ayında da karşılanmaya devam edecek. İhtiyaç sahiplerinin kapısını gıda kolisi, sıcak yemek veya maddi destek olarak aralamak isteyen hayırseverler, “Ramazan Bereketini Paylaşan Kalplere Hilal Olsun Türkiye!” sloganıyla başlatılan kampanya sayesinde milyonları sevindirecek.

İhtiyaç sahibi ailelerin sofralarına sıcak bir yemek ulaştırmak için yardım kapmayasına tüm Malatyalıları davet eden Kızılay Malatya Şubesi Başkanı Ramazan Soylu, “ Bu yıl da Koronavirüs gölgesinde bir Ramazan ayını geçireceğiz.  İhtiyaç sahibi ailelere ulaştırabileceğimiz yardımlarımız var. Bu yardımlarımızı da yardım severlerimizin bağışları ile gerçekleştiriyoruz. Bu yılki sloganımız ‘Ramazan Bereketini Paylaşan Kalplere Hilal Olsun Türkiye!’. Sizler de bu kampanyaya katılmak istiyorsanız Kızılay Şubelerimizden ve web sitemizde belirtilen ödeme kanallarından destek olabilirsiniz.” Dedi.

Yardım dağıtım faaliyetlerinde destek olmak isteyenlerin ne yapması gerektiğini paylaşan Başkan Soylu, “Yardım kampanyaları için sahada Gönüllü olarak dağıtım yapmak isteyen kardeşlerimiz de gonulluol.org adresinden kayıt işlemlerini yapabilirler. Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından faaliyetler öncesi bilgilendirme yapılarak yardım yapılacak adresler paylaşılıyor. Sizler de gönüllü olabilirsiniz.” İfadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER