Malatya
Giriş Tarihi : 24-10-2016 17:08   Güncelleme : 24-10-2016 17:08

Pütürge’de Yol Sorunu Çözülüyor

Pütürge ilçesinde uzun yillardir çözülmeyi bekleyen yol sorunlarini bir bir çözen Malatya Büyüksehir Belediyesinin bu çalismalari Pütürge halkinin takdirini topluyor. Büyüksehir Belediyesi ilçeye bagli Koçköy, Pazarcik ve Akpinar mahallelerinin ulasim sorununu da çözdü

Pütürge’de Yol Sorunu Çözülüyor

 

5.3 kilometre uzunlugundaki Koçköy mahalle yolu ile Pazarcik – Akpinar Mahallesini bir birine baglayan 2 kilometrelik yol standartlari gelistirilerek, sathi kaplama asfalt ile kaplandi. Koçköy Mahallesinin ulasimini saglayan 5.3 kilometrelik yol 3 metre genislikten 6.5 metre genisligine, Pazarcik – Akpinar Mahallesini bir birine baglayan 2 kilometrelik yol ise 3 metreden 7.5 metre genisligine çikarildi. Arazi yapisi itibariyle daglik bir yapiya sahip bölgede uzun çalismalar yapan Büyüksehir Belediyesi, yolu kisa girmeden tamamlamayi basardi. Tarihinde ilk defa asfalt gören mahalle yollari toz ve çamurdan kurtarildi.

MAHALLELIDEN TESEKKÜR

Yapilan yol çalismalarini degerlendiren Koçköy Mahalle Muhtari Ali Sirma, Malatya Büyüksehir Belediyesinin hizmetlerinden son derece memnun olduklarini, Pütürge’nin her noktasinda biriken sorunlarin çözüldügünü bu çalismalari tek basina Büyüksehir Belediyesinin yaptigini söyledi. Muhtar Sirma, “Bundan birkaç yil önce buralar asfalta kavusacak deselerdi. Kimse inanmazdi. Simdi bakin ne hale geldi. Bu çalismalari Pütürge de yapmak gerçekten zor. Büyüksehir Belediyesi bikmadan, usanmadan, durmadan çalismaya devam etti ve ortaya bu güzel tablo çikti. Istanbul’da yasayan mahalle sakinleri yapilan hizmetleri gördüler ve sasirdilar. Büyüksehir Belediye Baskanimiz Ahmet Çakir’a tesekkür ediyorum” dedi. Istanbul’dan memleketlerine dönen bazi mahalle sakinleri de yapilan çalismalardan dolayi çok mutlu olduklarini belirterek Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’a tesekkür ettiler.  Yolun önceki halinin oldukça kötü oldugunu ifade eden vatandaslar, “Araçlarimizi asagida birakip, evlerimize gelmek için hayvanlari kullanirdik. Araç buralara gelemezdi. Simdi piril piril olmus. Toz yok, çamur yok. Ne kadar mutlu oldugumuzu anlatamam. Büyüksehir Belediyemize sükranlarimizi sunuyoruz” dediler.