Malatya
Giriş Tarihi : 09-11-2013 10:38   Güncelleme : 09-11-2013 10:38

Pütürge Lisesi Istanbul gezisine çikti

Pütürge Genç Idealistler Grubu Avrupa Birligi Gençlik programlari kapsaminda Türk Ulusal Ajansi tarafindan kabul edilen “Hayallerim Öteler Olsun” projesi çerçevesinde Pütürge’deki ortaögretim ögrencileriyle proje faaliyet alani içerisinde yer alan Istanbul, Marmara ve Bogaziçi Üniversitesine yönelik gezi düzenledi.

Pütürge Lisesi Istanbul gezisine çikti

Ilk olarak Bogaziçi Üniversitesine gidildi, üniversitenin Avrupai’yi havasinin olmasi ögrenciler üzerinde çok büyük bir etki biraktigi bildirdi.

Istanbul Üniversitesinde Astronomi Bölümü gözetleme kulesi ve teleskopta incelemede bulunan ögrencilerde mutlu ayrildiklari, Marmara Üniversitesini gezdi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bölüm Baskani ile bölüm hakkinda görüs alisverisi ve bölüm baskani bilgilendirme konusmasiyla mutlu bir gezinin coskuyla gezilerini tamamladi.

Geziye katilan ögrencilerden Ali Aktas, Dilek Aslan, Mustafa Akgül, Emine Akdogan, Özcan Gündogdu ve Kader Balci üniversite hazirlik döneminde böyle bir gezinin kendilerine çok faydali oldugunu belirtti.

Malatya Inönü Üniversitesini gezdiklerini söyleyerek, Istanbul’da gezdikleri üniversitelerin sosyal ortam açisindan çok önde oldugunu belirtti.

Üniversite sinavina daha bir azimle sarilacaklarini hedeflerinin iyi bir üniversitede okumak oldugunu bildirdi.