Dünya
Giriş Tarihi : 19-07-2014 18:03   Güncelleme : 19-07-2014 18:03

Pudra Bombasi ile Ölüm Saçiyor

Israil Gazze saldirisinda yine yasakli silahlara basvuruyor. Israil'in zehirli gazlarin yani sira pudra bombalarini da Gazze'de kullanildigi ortaya çikti. Bu bomba insani eriterek aci içinde bir ölüme sebep oluyor.

Pudra Bombasi ile Ölüm Saçiyor


PUDRA BOMBASININ KORKUNÇ ETKISI

Gazze Saglik Bakanligi yetkilileri kullanilan silahin insan bedenini erittigini ifade ediyor.

Bu da aci dolu bir ölüm anlamina geliyor. Söz konusu bomba insan vücudunda binlerce igne deligi açilmis gibi yaniklar olusturuyor.

Yaralilarin vücudunda hiçbir sarapnel izine rastlanmiyor, fakat anlasilamaz iç kanamalar olusuyor..

Bombanin bir maddesi damarlari yakiyor ve ölüme sebep oluyor.

Israil Ordusu 2009 yilinda Gazze'ye düzenledigi saldirida da "Pudra Bombasi" kullanmisti.

O dönemde hiçbir ceza ya da yaptirimla karsilasmadigi için Israil yasakli silahlari kullanmaktan çekinmiyor.

IÇ KANAMAYA SEBEP OLUYOR
Radar savunma sistemleri uzmani Doç. Askin Demirkol, Israil'in kullandigi iç organlara zarar vererek öldüren pudra bombalarini anlatti...

'DIME' diger adiyla pudra bombasi, 2009 yilinda israil tarafindan misket bombalariyla beraber kullanilmaya baslandi. Içeriginde agir metal sinifindan elementler var. Bu elementler literatürde ayni zamanda kimyasal elementlerdir. Bu tür bombalar yerden havaya ya da havadan yere kimyasal basliklar halinde atilabiliyor. Roket ve füze sistemleriyle kullanilabiliyor. Düstügü yerde 10-20 metre çapindaki alanda tesiri oldukça yüksek hissediliyor. Klasik patlayicilardaki sarapnel etkisi görülmüyor. Daha çok iç kanama yaratarak iç organlara zarar veriyor. Küçük metal parçalar insan vücudunda iç kanama sebep olup öldürücü etki yaratiyor.

Kaynak:  Haber7