Malatya
Giriş Tarihi : 20-07-2016 19:42   Güncelleme : 20-07-2016 19:42

Provokatörler Hakkinda Suç Duyurusu

Pasaköskü’ne yönelik provokasyon yapan kisileri tespit ettiklerini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Il Baskani Enver Kiraz ve il yönetimi bu kisiler haklarinda suç duyurusunda bulundu

Provokatörler Hakkinda Suç Duyurusu

Malatya Adliyesi önünde partililerle birlikte açiklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, 15 Temmuz’da yasanan darbe girisimini hatirlatarak “Darbe girisimi sonrasi bütün siyasi partiler darbeye karsi oldugunu ifade etmisti ve bizde CHP olarak darbelerden çok çekmis darbelerden çok etkilenmis bir siyasi partinin temsilcileri olarak her noktada karsi oldugumuzu ilk dakikadan itibaren sayin genel baskanimiz ifadeleri ile kamuoyuna yansittik” diye konustu.

TOPLUMU GERMEK ISTEDILER

Kiraz açiklamasinda su ifadelere yer verdi; “15 Temmuzda bir darbe girisimi yasanmistir. Darbe girisimi sonrasi bütün siyasi partiler darbeye karsi oldugunu ifade etmisti ve bizde CHP olarak darbelerden çok çekmis darbelerden çok etkilenmis bir siyasi partinin temsilcileri olarak her noktada karsi oldugumuzu ilk dakikadan itibaren sayin genel baskanimiz ifadeleri ile kamuoyuna yansittik. Dolayisiyla 15 Temmuzda gerçeklesen darbe girisimini bir kez daha kinadigimizi ifade etmek istiyoruz. Tabi degerli arkadaslar 15 Temmuz’dan sonra darbe girisiminin aslinda bir adiyla da püskürtülmüs olmasindan sonra bir takim gruplar tabi demokratik haklarini kullanarak barisçil hem kutlama hem de darbeye karsi olan tavirlarini gelistirmek için sokaklara indi. Vatandasin büyük bir bölümü de aslinda bu barisçil eylemleri de vatandaslarin büyük bölümü de destekledi. Dolayisi ile bizde CHP olarak her zaman bu barisçil eylemleri destekledigimizi insanlarin sokaga çikma özgürlügünün olmasi gerektigini ifade ettik. Tabi bu gruplar içerisinde maalesef gerçekten halki tahrik eden provokasyon yaratmak isteyen çesitli gruplarda söz konusu oldu. Bu süre içerisinde amaci disina çikarak toplumu germek isteyen toplum içinde farkli belki sonuçlar çikarmak isteyen farkli kesimler arasinda kavga görüntüsü vermek isteyen bu gruplarla ilgili hem emniyet yetkililerimizden talep ettik. Çesitli destekler istedik ve emniyet teskilatimizla önemli ölçüde tabi görevlerini yerine getirdiler ve halkin güvenligi açisindan olaylarin büyümemesi noktasinda önemli güvenlik önlemlerini aldilar.

 

HUZURUMUZU BOZMASINLAR

 

Daha sonra siyasi parti il baskanlarimizla bir araya geldik vatandasimiza halkimiza Malatya'daki siyasi parti temsilcileri olarak sagduyu çagrisi gerçeklestirdik. Ardindan sayin genel baskanimiz Malatya’da bir canli yayin programina katilarak telefon araciligi ile bir canli yayin yaparak yine Malatyalilari halkimizi sagduyuya davet etti. Tabi devaminda biz provokasyon yapan kisileri tespit ettikçe ve görüntüleri elimize geldikçe bu görüntülerle birlikte tespit ettigimiz kisileri cezalandirilmasi noktasinda ve bunlarla ilgili islemlerin yapilmasi noktasinda Cumhuriyet savciligina bir basvuruda bulunduk. Tabi biz Malatya’da huzur içinde yasamak istiyoruz. Herkesin gerçekten sokaklarda özgürce yasantisini devam etmesini istiyoruz. Huzur içinde mutlu bir sekilde Malatyalilarin birlik beraberlik içinde baris kardeslik içinde yasamasini istiyoruz. Onun için darbelere karsi oldugumuz gibi bu tür provokatörlere her zaman karsi oldugumuzu ifa etmek istiyoruz birkaç tane kendini bilmeze sokaklarimizi asla teslim etmeyecegiz. Bu konuda her türlü hem yasal gelisimi hem farkli noktalarda girisimlerimizi sürdürüyoruz ve bu çerçevede bugün savciliga basvuruda bulunarak bunlarin tespit edilmesi güvenlik önlemlerinin arttirilmasi ve tespit edilen CD’lerde yer alan bu provokatif eylemlere gerçeklestiren bu kisilerinde bir an önce adli makamlara getirilerek cezalandirilmasi noktasinda taleplerimizi iletiyoruz. Bu duygularla tekrar bütün Malatyalilari sagduyuya bir kez daha davet ediyorum, tahriklere kapilmamalarini önemle rica ediyorum ve bütün Malatyalilara da sizin araciligiyla saygilarimi sevgilerimi sunuyorum.