Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-06-2021 12:34   Güncelleme : 07-06-2021 12:34

Promosyon Sektörü Yaza Hazır

Havaların ısınması ve Pandemi tedbirlerinde başlayan kademeli normalleşme süreci ile birlikte birçok firma yeniden müşterilerini toplamak için hediye veya promosyon ürünlerini tercih ediyor. Şapka ve Tişört bu ürünler içerisinde en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

Promosyon Sektörü Yaza Hazır

Koronavirüs salgın sürecinde ekonomik olarak etkilenen sektörlerden biri olan promosyon ve hediyelik eşya sektörü yeni normalleşme ile birlikte rahat bir nefes almanın peşinde. Öyle ki, Koronavirüs pandemisi ile birlikte yeni alanlarda ürün yelpazesi genişledi.

Maskeden Tişörte, dezenfektandan baskılı kupalara kadar neredeyse her ürünün yer aldığı promosyon sektörü yaz ayından umutlu. Kış sezonun hiç iş yapamadıklarını belirten Ramazan Kaya, kademeli normalleşme ile birlikte yeniden toparlanmayı amaçladıklarını söyledi. Ekonomik destek beklediklerini belirten Kaya,” Pandemi ile birlikte birçok sektörde olduğu gibi bizde çöküşler olmaya başladı. Koronavirüs sürecinde neredeyse 14 aydır iş yapamıyoruz. Bu çok uzun bir süre. Hazırda olanı yedik ve elimizde hiç sermaye kalmadı.  Devletimizden destek bekliyoruz. Yeniden üretim için ve yeniden ticaretin başlaması için ciddi manada bir destek gerekiyor.” Dedi.

Koronavirüs sürecinde promosyon ürünler içerisinde maske ve dezenfektanın olduğunu aktaran Kaya,” Koronavirüs ticarette de yeni kollar açtı. Promosyon sektöründe de maske ve dezenfektan ürünlerinin tercih edilmesi piyasayı oldukça çeşitlendirdi. Ayrıca cam, porselen ve seramik mug kupalar, termoslar ve mataralar bu sene pandeminin en gözde ve revaçta ürünlerinden. Ayrıca duvar saati, cep saati ve kol saatinde sadece Konya ve çevresi değil tüm Türkiye hatta yurtdışı bağlantılı firmalara da hizmet veriyoruz. VIP hediyelik setlerde, defterlerde, kalem ve çakmaklarda ve hatta kişisel birçok ürün ve aksesuarları hızlı ve kaliteli baskılama ile hizmetimize devam ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Elektronik aletlerin promosyon ürünlerinde tercih edildiğini kaydeden Kaya,” İnsan hayatını kolaylaştıran ürünlerin tümü aynı zamanda bir promosyon aracıdır. Bu bağlamda teknolojik ürünlerin de en üst kalitede olması için çaba sarf ediyor, bu konuda da müşterilerimizden olumlu geri dönüşler alıyoruz. Gerek yurtdışında gerekse yurtiçinde üretimini yapıp onları da stoğumuza alıyoruz. Araç içi aksesuar, telefon aksesuarı, harici taşınabilir şarj cihazları, USB bellekler, akıllı bileklikler ve bu tarzdaki ürünleri takip ederek üst kaliteyi ürettirerek müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.” Sözlerini kullandı.

 Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER