Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 10:45
Advert

Advert

Proje Görselleri Paylaşıldı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Adalet Sarayının 2022 yılı Adalet Bakanlığının yatırım programına alındığını ve yerel mimariye uygun olarak inşa edileceğini açıkladı. Milletvekili Çalık, yeni adliye sarayının proje görsellerini ise sosyal medya hesabından paylaştı

Malatya
Giriş Tarihi : 17-01-2022 13:11   Güncelleme : 17-01-2022 13:11
Proje Görselleri Paylaşıldı

Milletvekili Çalık, Malatya’ya yapılacak yeni Adalet Sarayının 2022 yılı Adalet Bakanlığının yatırım programına alındığı müjdesini verdi.  Çalık, Malatya’da mevcut adliye binasının yetersizliğinden dolayı farklı noktalarda yürütülen adalet hizmetlerinin Malatya Yeşiltepe’deki eski askeri hastanenin bulunduğu alanda yerel mimariye uygun olacak şekilde yapılacak yeni adalet sarayı ile birlikte tek çatı altında toplanacağını söyledi.

Milletvekili Çalık, Adalet Sarayının yaklaşık 150 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edileceğini ve adalet hizmetlerinin verimli bir şekilde yürütülmesini sağlayacağını, aynı zamanda vatandaşlara daha uygun imkanlar ile hizmet edilebileceğini ifade etti.

Milletvekili Öznur Çalık, toplantıda Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü aradı. Bakan Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Malatya’ya dört dörtlük, Türkiye’nin en güzel Adalet Sarayından birini kazandıracaklarını belirterek, “Malatya her şeyin en güzeline layık. Adalet Sarayı binamızı yatırım programına aldık. Hayırlı olsun” dedi. Çalık, Adalet Sarayının yatırım programına alınmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e teşekkür etti.

YENİ ADLİYE SARAYININ GÖRSELLERİNİ PAYLAŞTI

AK Partili Çalık, Malatya’ya yapılacak Adalet Sarayı'nın proje görsellerini paylaşarak, yaklaşık 500 milyon lira tutarında bir yatırım olduğunu bildirdi.

Milletvekili Çalık, sosyal medyadan, Malatya Yeşilyurt ilçesine bağlı Yeşiltepe’de eski askeri hastanenin bulunduğu alanda 150 bin metrekare kapalı alana sahip olacak şekilde inşa edilecek Malatya Adalet Sarayına ilişkin açıklama yaptı.

Çalık, “Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’ün müjdelediği Malatya’mıza yakışır yeni Adalet Sarayı 2022 yılı yatırım programına alındı. Adalet Sarayımız adalet teşkilatımıza, yargı camiamıza ve Malatya’mıza hayırlı olsun.” açıklamasında bulundu.  >> HABER MERKEZİ

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR