Genel
Giriş Tarihi : 15-02-2013 13:16   Güncelleme : 15-02-2013 13:16

Profesörle doçentin köpek kavgasini mahkeme bitirdi

Biri profesör, digeri doçent olan iki akademisyenin köpek kavgasi mahkemeye tasindi. Bugün görülen durusmada mahkeme baskaninin, "Ikiniz de ögretim üyesi insanlarsiniz. Bitirin bunu, barisin" diye yönlendirmesinin ardindan mahkeme bitti.

Profesörle doçentin köpek kavgasini mahkeme bitirdi
Iddiaya göre, Konya’da Necmettin Erbakan Üniversitesi Çocuk Kardiyolojisi Bilim Dali Baskani Prof. Dr. Sevim Karaaslan ile komsusu olan Selçuk Üniversitesi'nden Ögretim Üyesi Doç. Dr. Sevgi S. arasinda, Sevgi S’nin köpeginin sokak köpekleri tarafindan öldürülmesinden dolayi tartisma çikti. Tartismada Sevgi S, sokak köpeklerine bakan Prof. Dr. Karaaslan’i sorumlu tutarak “katil” diye hakaret edip üzerine yürüdü. Hafif sekilde yaralanan Karaaslan ise meslektasindan sikayetçi oldu. Bunun üzerine Konya 7. Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakaret ve hafif yaralamadan dolayi dava açildi. Durusmada taraflar mahkeme tarafindan dinlendi. Karaaslan, "Komsum, köpeginin ölmesi nedeniyle bana 'katil' diyerek saldirdi ve hafif yaralanmama neden oldu” dedi. Doç. Dr. Sevgi S. ise, “Köpegim öldü, bu yüzden tartisma yasadik. Baska bir sey olmadi. Ben kimsenin yaralanmasina sebep olmadim” dedi.
Mahkeme Baskani Sadettin Kepenek de, her iki tarafa da, "Egitimli, bilgili, kültürlü ögretim üyesi insanlarsiniz. Bu olayi uzlasarak bitirin” dedi. Bunun üzerine iki taraf da sikayetlerinden vazgeçti. Mahkeme baskani, her iki tarafin da sikayetinden vazgeçmesi nedeniyle davayi bitirdi.