Siyaset
Giriş Tarihi : 18-05-2015 19:41   Güncelleme : 18-05-2015 19:41

Porgali: Ders zamani geldi

Seçim çalismalarini yüksek bir tempoda sürdüren CHP milletvekili adayi Hulisi Porgali, ilçe ve esnaf ziyaretlerinin yani sira hiz kesmeksizin mahalle toplantilarini da sürdürdü.

Porgali: Ders zamani geldi

Seçim çalismalari kapsaminda Hekimhan ilçesine bagli Kursunlu Mahallesi ziyaret eden Porgali daha sonra Tevfik Temelli esnafiyla bir araya geldi. Porgali yogun seçim temposu içerisinde Yesiltepe Mahallesi sakinlerine seslenmeyi de ihmal etmedi. 

Seçim gezileri kapsaminda ilk olarak Hekimhan Ilçesine bagli Kursunlu mahallesine giden Porgali burada yaptigi konusmada dondan etkilenen kayisiya sahip çikilmadigi konusuna degindi.

CHP Malatya Milletvekili adayi Hulisi Porgali, “ Kayisi konusuna mecliste en çok Veli Agbaba degindi. Sizler için tam 239 defa kürsüye çikarak sizlerin sorunlarini dile getirdi. Iktidar partisinin bes milletvekili ise sadece toplamda 41 kere kürsüde sizin sorunlariniz için yer aldi. Malatya’nin sesi olma noktasinda bir tek o olmamali. Malatyalilarin sorunlarini sirtlayabilecek o cesur yüregin yaninda baska milletvekilleri de olmali. Ben sizleri temsil etmek için orada olacagiz. Sizlerden biriyim, disaridan ithal degilim. Sizlerin her zaman yaninda olacagim. Diger ithal milletvekilleri gibi çekip gitmeyecegim. Malatya’yi taniyan milletvekilleri olmali, bende bir Veli Agbaba, bir Mevlüt Aslanoglu olmak istiyorum” dedi.

Tempolu bir seçim çalismasi yürüten Porgali Hekimhan Ilçesine bagli Kursunlu ziyaretinin ardindan Tevfik Temelli Caddesi esnafiyla bir araya geldi.

CHP Malatya Milletvekili adayi Hulisi Porgali esnaflarin yogun ilgisiyle karsilasti. Tevfik Temelli esnafi ve vatandaslar Porgali’ya seni meclise mutlaka gönderecegiz, hiç yolu yok diyerek duygularini paylasti.

Tevfik Temelli esnafi ziyareti sirasinda Ak Parti’ye artik sandikta bir ders verilmesinin zamaninin geldigini belirten Porgali, “ Artik ayaklarini denk almalari gerektigini görsünler, eyvah düsüyoruz diyerek çalismaya baslasinlar” dedi.

Vatandaslar ise AKP’ye bu sene oy yok diyerek Porgali’ya destek vereceklerini kaydetti.   Yogun seçim çalisma temposuna Yesiltepe Mahallesi sakinlerine seslenerek devam eden Hulisi Porgali, düzenlenen mahalle toplantisinda AK Parti’nin ithal milletvekili adaylarindan bahsetti.

CHP Malatya Milletvekili adayi Hulisi Porgali, “ Ithal Milletvekilleri geldi. Sizi tanimiyorlar bile Boztepe’ye “Bozuktepe” diyen bir adaya mi oy vereceksiniz? Onlari ilçelere götürsek Malatya’ya dönecek yolu bulamazlar. Sizler böyle insanlara mi oy vereceksiniz. Sizlere defalarca anlattik. Sizi burada yoksul olarak tutmak istiyorlar. Çünkü sizi oy deposu olarak görüyorlar. Seçimden seçime sizin agziniza bir parmak bal çalisiyorlar. Sorunlarinizi çözmüyorlar. Sehirden yari olarak tutuluyorsunuz. 3 senedir iktidardalar hala yapacagiz diyorlar. Bugüne kadar ne yaptilar. 13 senede yapamadiniz simdi mi yapacaksiniz. Artik bunlara dur demenin zamani geldi. 7 Haziran seçimleri köprüden önce son çikis” diye konustu.