Asayiş
Giriş Tarihi : 16-09-2021 14:57   Güncelleme : 16-09-2021 14:57

Polisin Üzerine Araç Süren Şahıs Konuştu

Bir otomobil sürücüsü park halindeki otomobile çarptıktan sonra kendisini durdurmaya çalışan trafik polislerin üzerine aracı sürerek kaçtı daha sonra aracı caddede bırakıp kaçan sürücü, olayı paniklediği için yaptığını söyledi

Polisin Üzerine Araç Süren Şahıs Konuştu

Olay, 13 Eylül Pazartesi günü Eski Belediye Meydanı karşısında meydana gelmiş ve İstasyon caddesi istikametinde seyir eden bir 44 ABS 165 plakalı Doğan marka otomobilin sürücüsü, Halk Bankası önünde park halindeki bir araca ve çöp kutusuna çarparak, seyir etmeye devam ederek kaçarken, Ziraat Bankası’nın önündeki kendisini durdurmaya çalışan trafik polislerinin üzerine aracı sürmüştü. Sürücü ve yanında bulunan 2 kişi daha sonra aracı İş Bankasının önünde bırakarak kaçmıştı.

Olaydan sonra araç çekici marifeti ile otoparka çekilirken, başlatılan soruşturma da aracın sürücüsü olduğu belirlenen T.D. yakalanarak gözaltına alındı. T.D., yanında birlikte alkol aldığı 2 arkadaşının olduğunu, aracın babasına ait olduğu, kaza sonrası panikle kaçtıklarını ileri sürdü.

 Gözaltında bulunan şüpheli hakkında trafik ekiplerince idari işlem yapılarak ceza yazılırken, ayrıca, yine hakkında Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmaktan adli işlem başlatıldığı bildirildi.