Türkiye
Giriş Tarihi : 10-04-2021 21:02   Güncelleme : 10-04-2021 22:11

Polisimiz 176 Yaşında

Polis Teşkilatının 176 kuruluş yıldönümü Atatürk Anıtına Çelenk sunulmasıyla başladı. Şehir mezarlığındaki Şehitlikte de tören düzenlendi. Saygı atışı ve istiklal marşının okunmasının ardından İl Müftüsü Veysel Işıldar tarafından yapılan duanın ardından şehitlikler ziyaret edilerek, şehit mezarlarına karanfil bırakıldı ve aileleriyle görüşüldü. 

Polisimiz 176 Yaşında

Malatya Valisi Aydın Baruş Polis Teşkilatının 176 kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, polislerimizin memleketimizin huzuru için evet sarf ettiklerini söyleyerek günlerini kutladı. Vali Baruş, bazı polis birimlerini de gezerek, çalışan emniyet mensuplarını ziyaret etti. Vali Aydın Baruş, Polis Haftası nedeniyle gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Bilindiği gibi bu hafta polis haftamızı kutluyoruz.  10 Nisan Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 176 yıl dönümü. 10 Nisan tarihi bizim için ayrıca anlamlı bir tarih. Bu tarihte ayrıca polis şehitlerimizi anıyoruz ve tüm şehitlerimizi anıyoruz. Vatan ve millet için canlarını feda eden hayattaki en değerli varlıklarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle minnetle anıyoruz. Ailelerimize başsağlığı diliyoruz.  Milletimize başsağlığı diliyoruz. Bu vatan evlatları, vatan ve millet söz konusu olduğunda hiç gözlerini kırpmadan kendilerini tehlikeye attılar. Onların bu fedakârlığının karşılığını layığı ile ödememiz lazım. Onları daima anmamız, hatırlamamız lazım. Şehitlerini unutan bir millet, millet olamaz. Türk milletinin en güzel vasıflarından birisi de Şehitlerini gazilerini hürmetle yad etmesi, onlara saygı gösterip,  onların hatırasına sahip çıkmasıdır. Bu hasletleri, bu hatıranın değerini de çocuklarımıza çok iyi anlatmak zorundayız.”
Malatya’nın Huzuru İçin Çalışıyorlar
Vali Aydın Baruş açıklamasının devamında ise 10 Nisan Polis gününü kutlayarak; “Emniyet teşkilatımız gerçekten 176 yıldır bu milletin hizmetinde. Gece gündüz demeden 24 saat mesai kavramı gözetmeden, emeğini ortaya koyan bir teşkilattır. Asayişten trafiğe, terörle mücadeleden, uyuşturucularla mücadelede, diğer alanlarda,  kaçakçılıkla mücadeleye kadar bütün arkadaşlarınız gece gündüz hatalar milletimizin huzuru için Malatya’mızın huzuru için çalışıyorlar.  Onların bu emeklerini zayi etmem lazım. Polisimize her noktada yardımcı olmamız lazım. Çünkü polisimiz her zaman vatandaşımızın içerisinde onlarla elele birlikte bu çalışmalarını gerçekleştiriyor. Polis kardeşlerimiz de vatandaşlarımızdan birisidir. Bunu hiçbir zaman unutmayalım. Onlar bizim evlatlarımız bu evlatlarımızın görevleri sırasında karşılaştığı güçlükler de onlara yardımcı olmamız lazım.  Onların tek amacı, tek niyeti insanlarımızın rahat şekilde sokaklarda dolaşması, gece yatağına yattığında da huzurla uyumasıdır. Bu vesileyle ben tekrar emniyet teşkilatımızın 176 kuruluş yıldönümü tebrik ediyorum. Malatya'nın Huzur için memleketimizin huzur için emek sarf eden tüm polislerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. 
 Vatanımızın Emniyet ve Huzuru Bizlere Emanettir
Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesaj yayınlayan Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, mesajında şu ifadeleri kullandı. “Türk Polis Teşkilatının 176.kuruluş yıldönümünü kutlarken başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve geçmişten günümüze bütün şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı arz ederim. Aziz şehitlerimizin yadigârı şehit ailelerimize başsağlığı diler, kendilerinin ve şanlı gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istirham ederim. Hassaten teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü olması münasebetiyle şehit polislerimize rahmet, ailelerine sabır ve metanet, gazi ve emekli olan teşkilat mensuplarımıza sağlık ve afiyetler dilerim. Dün olduğu gibi bugün de milletimizin canları, malları, ırzları ve aziz vatanımızın emniyet ve huzuru bizlere emanettir. Bu anlamda devletine sadakatle bağlılıktan, insan hak ve hürriyetlerine saygıdan taviz vermeyen teşkilatımız, ilelebet aynı âzim ve kararlılıkla kutlu emanetlerini korumaya devam edecektir. Umudunu vatanımızı ve milletimizi bölmeye bağlamış şer güçler, boş hayallerini asla gerçekleştiremeyeceklerdir. Suça, suçlulara ve şer güçlere karşı mücadelemiz hukuka uygun olarak, milli irademizin emrinde ilanihaye sürecektir. Malatya halkımız emin olsunlar ki huzur ve güvenliklerini sağlamak için bütün teşkilatımız en zor şartlarda bile göz kırpmadan vazifesini yerine getirecektir. Bu uğurda silahı, bayrağı ve namusu üzerine yemin eden emniyet teşkilatımız, canı pahasına yeminine sadakat gösterecektir. Bu vesile ile bu kutsal görevi birlikte ifa ettiğimiz Malatya Emniyet teşkilatımızda görev yapan teknisyeninden, bekçisine ve emniyet hizmetlerindeki her rütbedeki personelime, görev disiplinleri ve görev aşkları için teşekkür eder, 176. kuruluş yıl dönümlerini kutlarım. Rabbim huzurumuzu, dirliğimizi, varlığımızı, birliğimizi tehdit eden her türlü şerden, hastalık, kaza ve belalardan milletimizi, devletimizi, ülkemizi, Malatya’mızı ve teşkilatımızı korusun.”

A.Vahap Kaygusuz