Malatya
Giriş Tarihi : 12-08-2015 12:12   Güncelleme : 12-08-2015 12:12

PKK Baris’i vurdu!

Eli kanli terör örgütü kalles yüzünü Sirnak’ta gösterdi, genç Mehmetçigin kanina girdi

PKK Baris’i vurdu!
 Eli kanli terör örgütü kalles yüzünü Sirnak’ta gösterdi, genç Mehmetçigin kanina girdi

Sirnak 6’nci Motorlu Piyade Tugay Komutanligi Akdizgin üs bölgesine, terör örgütü mensubu bir grup tarafindan uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldirida sehit düsen onbasi Baris Aybek, memleketi Malatya'nin Dogansehir ilçesine bagli Gürobasi köyünde gözyaslari arasinda topraga verildi.

Duygu yüklü anlarin yasandigi törende, yakilan Kürtçe agitlar yürekleri dagladi.KUDURDULAR

7 Haziran genel seçimlerinin ardindan çözüm sürecini baltalamak için elinden geleni ardina koymayan PKK terör örgütü, iyice azdi, hain ve kallesçe asker, polis, sivil dinlemeden kudurmus köpek gibi saldirdi! Türkiye Cumhuriyeti Devleti karsisinda yok olusuna zemin hazirlayan PKK, son demlerini yasadi. Her gün gelen sehitlere ragmen asla egilmeyen Türk milleti, devletine her firsatta güvendigini gösterdi, el birligiyle terörün kökünün kazinacagina olan inancini her firsatta dillendirdi.  Devleti temsilen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakani Fikri Isik, Dogansehir’e geldi, sehit Baris Aybek'in babasi Turabi Aybek'in Dogu Mahallesi'ndeki evinin önüne kurulan taziye çadirinda bir süre oturdu. Bakan, Turabi Aybek ve aile bireylerine taziyelerini bildirdi, sabir diledi.NAMAZI ÇIMEN KILDIRDI

Sehit Aybek'in naasi cenaze araciyla baba evine getirildi. Sehidin ablasi Sehriban Aybek, "ben ondan büyügüm, ablan öleydi, ben bu yükü kaldiramam, abla bana bir sey olmaz" diye agit yakti. Sehidin cenazesi, araçla evinden Dogu Mahallesi Cami'ne getirildi. Ikindi vakti Il Müftüsü Ümit Çimen'in kildirdigi cenaze namazina katilanlardan halellik istendi. Namazin ardindan sehidin naasi, cenaze aracina konuldu.

AGITLAR YAKILDI

Tören kitasi cenaze aracinin önündeyken sehidin halasi Meryem Ilhan, "Çocugum yaralidir ona yastik getirin, ben senin yerine öleydim, söyleyecek söz bulamiyorum yigidim vurulmus, askerimle yürüyecegim" diyerek tören kitasiyla yürüdü. 

Sehit Baris Aybek'in cenazesi Dogansehir ilçesine bagli Gürobasi köyüne götürülerek topraga verildi. Sehit babasi Turabi Aybek "Oyyy Baris" diye kendini kaybetti. Sehit babasi, babasinin mezarina sarilarak, “Barisim sana emanet babam” dedi.


KIMLER KATILDI?

Cenaze namazina Bakan Isik'in yani sira Malatya Valisi Süleyman Kamçi, AK Parti milletvekilleri Mustafa Sahin ve Bülent Tüfenkci, 2’nci Ordu Kurmay Baskani ve Garnizon Komutani Tümgeneral Mehmet Akyürek, Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Cumhuriyet Bassavcisi Ergül Yilmaz, AK Parti Il Baskani Hakan Kahtali, CHP Il Baskan Vekili Ali Celiloglu ve MHP Ilçe Baskani Muzaffer Çelebi, baro baskani Enver Han, Ticaret ve Sanayi Odasi (TSO) Baskani Hasan Hüseyin Erkoç, Dogansehir Belediye Baskani Vahap Küçük, Hekimhan Belediye Baskani Aliseyi Milliogullari, Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, Cem Vakfi baskani Esref Dogan ve çok sayida vatandas katildi.