Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 06-04-2012 18:21   Güncelleme : 06-04-2012 18:21

Pilot il Malatya’da gönüllülük anlatildi

Avrupa Birligi (AB) Egitim ve Gençlik Programlari Merkezi Baskanligi ve Türk Ulusal Ajansi isbirligi çerçevesinde "Gönüllü Türkiye Sosyal Katilim ve Degisim Projesi'nin son tanitim toplantisi Malatya'da yapildi

Pilot il Malatya’da gönüllülük anlatildi

Avrupa Birligi (AB) Egitim ve Gençlik Programlari Merkezi Baskanligi ve Türk Ulusal Ajansi isbirligi çerçevesinde "Gönüllü Türkiye Sosyal Katilim ve Degisim Projesi'nin son tanitim toplantisi Malatya'da yapildi.

Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Gönüllü Türkiye Sosyal Katilim ve Degisim Projesi tanitim toplantisinda konusan Vali Yardimcisi Abdullah Abid Öztoprak, "Zaten bizim vakif gelenegimizde gönüllülük esasi vardir. Sosyal katilim Türk milletinin geleneginde vardir" ifadelerini kullandi.

Öztoprak, ekonomik verimliligi saglamak bakimindan da gönüllü toplulugun önemli oldugunu belirtti.

 Belediye Baskan Yardimcisi Ertan Mumcu, yerel hizmetlere de daha fazla gönüllük katilimi beklediklerini ifade edip, bu tür projelere Malatya Belediyesi olarak hep destek verdiklerini bildirdi.

"Gönüllü Türkiye Sosyal Katilim ve Degisim Projesi Koordinatörlerin Sebnem Sahin ise, gönüllük degerlerini yükseltmek ve aktif vatandas sayisini arttirmak için böyle bir proje yapildigini bildirip, " Edirne, Çanakkale, Kütahya, Afyonkarahisar, Balikesisir, Konya, Trabzon, Sanliurfa, Adana ve son duragimiz Malatya oldu" dedi.

Genelde lise ögrencilerinin istirak ettigi programda, Inönü Üniversitesi Müzik Toplulugu da mini müzik dinletisi sundu