Ekonomi
Giriş Tarihi : 09-05-2014 13:30   Güncelleme : 09-05-2014 13:30

Paraniz faizi ile iade Edilecek!

Gümrük ve Ticaret Bakanligi, ay sonunda yürürlüge girecek Yeni Tüketici Kanunu çerçevesinde mesafeli satislara yönelik yönetmelikte de degisiklik yapacak

Paraniz faizi ile iade Edilecek!

Yeni düzenlemeye göre satin alinan malin teslimi, hiçbir kosulda 30 günü geçemeyecek. Bu süre içinde teslimat yapilmazsa , sözlesme otomatik olarak iptal edilecek. Vatandasparasini 14 gün içinde faiziyle birlikte geri alacak . Vatandas iade hakkini kullandiysa , elindeki ürünü 14 gün içinde teslim edecek. Fiyati kura bagli olarak degisen ürünler , özel siparis ürünler , çabuk bozulan ürünler , saglik ve hijyen açisindan iadesi uygun olmayan ürünler , bilgisayar sarf malzemeleri, konaklama , tasima ve bos zamanlarin degerlendirilmesine iliskin sözlesmelerde cayma hakki olmayacak.

ONAY YOKSA SÖZLESME GEÇERSIZ

Fiyat , ek ücretler , ödeme kosullari, iade hakki ve teslimat sartlari vatandasa iletilecek ve vatandastan da teyit alinacak . Aksi halde sözlesme geçersiz sayilacak.

3 AYDA 16 MILYON TL

Yilin ilk çeyreginde internet sitelerinden veya telefonla siparis verilen firmalardan 15 milyon 928 bin liralik alisveris yapildi .