Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 04-01-2021 18:17   Güncelleme : 04-01-2021 18:17

Pandemi Tiyatro Ve Sinemaseverleri Vurdu

Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen bir kesim de tiyatro ve sinema dünyası.  2020 yılı boyunca koronavirüs salgını dolayısıyla iş yapamayan sinema ve tiyatro işletmecileri dertlerine çözüm ararken bir yandan da sinema, tiyatro ve sanatseverler de durumdan oldukça şikayetçi olduklarını belirtti

Pandemi Tiyatro Ve Sinemaseverleri Vurdu

Pandemi süreci sabırları zorlamaya devam ediyor. Sabırlarının zorlandığını dile getiren sanatseverler, sinemaseverler, tiyatroseverler yanında sinema ve tiyatro işletme sahipleri de içinde bulundukları durumdan oldukça şikâyetçi... İş yapamadıklarını belirten işletmeler koronanın bir an önce bitmesi temennisinde bulunarak, “İş yapamıyoruz insanlar evden dışarı çıkamaz oldu bir şey alacakken bile dışarıdan kırk kere düşünür olduk ‘Acaba bana buradan virüs bulaşır mı?’ diye. Korkularımız her yanımızı sardı sadece sinema, tiyatro değil her yer neredeyse kapatıldı, bazı meslekleri yıkıma sürükledi, yokuşa sürdü. Ev hapsi gibi bir durumla karşı karşıyayız. Ama inşallah bunlarda geçecek, eski şahlanışı yakalayacağız. Hem sinema hem tiyatro hem de sanat adına ne varsa hepsini yeniden doyasıya tadacağız.” ifadelerine yer verdi.

Sanatseverler ise hem tiyatroya hem sinemaya hasret kaldıklarını belirterek, şunları dile getirdiler: “Sağlık söz konusu olunca elden bir şey gelmiyor. Sevdiğimiz nice şeyden de uzaklaşır olduk. Hem tiyatroyu hem sinemayı çok sevmemize rağmen gidemez olduk. Hasret kaldık gidişata bakılırsa daha uzun bir müddette eski sisteme eski yaşantımıza dönemeyeceğiz, bu yüzden de üzgünüz. Sadece temennimiz bu salgının bir an önce son bulması. Ancak bit deyince maalesef bu hastalık bitmiyor. Bu sebeple bizimde mücadele de katkımızın olması lazım kurallara uyalım sosyal mesafeye dikkat edelim maske takalım başta el olmak üzere hijyene dikkat edelim. Ev dost akraba ziyaretlerine ara verelim. Mümkün mertebe evimizde kalalım. Tüm bunlara uyalım ki eski yaşamımıza sevdiklerimize kavuşalım.”    

Hanife Yiğit- Özel Haber