Eğitim
Giriş Tarihi : 16-02-2021 18:49   Güncelleme : 16-02-2021 18:49

Pandemi Engel Değil Eğitime Devam

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, pandemi döneminde engellilerin dini eğitimlerinden uzak kalmamaları için sosyal medya üzerinden online eğitim veren Yeşilyurt İlçe Müftülüğü’nde görevli Vaiz Betül Doğan ve Sevim Çancı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Pandemi Engel Değil Eğitime Devam

İstasyon Gençlik Merkezi Engelli Kuran Kursu’nda düzenlenen ziyaret programına Malatya Yeşilyurt İlçe Müftülüsü Mehmet Şirin Ayral, Malatya Kent Konseyi Yöneticileri, Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Üyeleri, Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altundaş, Din Hizmetleri Uzmanı Mehmet Nuri Duran, Vaiz Betül Doğan ve Sevim Çancı katıldı.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, Malatya Yeşilyurt İlçe Müftülüğü’nün sanal ortamda başlatmış olduğu eğitim programları hakkında bilgi almak ve Engelliler Çalışma Grubu olarak destek vermek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti. Batar, “ Yeşilyurt Müftülüğü’ne ve eğitmen hocalarımıza göstermiş olduğunuz bu hassasiyetten dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitimin anne karnından başlayarak ölene kadar sürdüğünü ifade eden Malatya Yeşilyurt İlçe Müftüsü Mehmet Şirin Ayral, toplum içinde engelli kardeşlerimiz ile bir arada yaşadığımızı vurgulayarak,  “Bizler de müftülük olarak bütün engelleri aşarak engelli vatandaşlarımıza eğitimler vermeye gayret gösteriyoruz” dedi. Kuran okuyan, öğrenen, dini ilimlerde kendini yetiştiren ve hatta hafızlık yapan engelli vatandaşlarımızın olduğunu belirten Ayral,  “ Rabbim sizlerle birlikte bizlere bütün engellilere ulaşabilmeyi ve onlara hizmet edebilmeyi nasip etsin” dedi.  Aral, engelli insanların hayatını kolaylaştırmak adına kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, “Kent Konseyimiz ile birlikte engelliler adına ortak çalışmalar yapmak bizleri mutlu edecektir. Bu anlamda kıymetli hocalarımızı onure etmek adına gerçekleştirmiş oldukları nazik ziyaretlerinden ötürü kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi. >>HABER MERKEZİ