Ekonomi
Giriş Tarihi : 11-10-2021 12:31   Güncelleme : 11-10-2021 12:37

Özsan’daki Gayrimenkuller Satılmaya Hazırlanıyor

Özsan Sanayi Sitesi’ndeki başkanlığını Şemsettin Alkan’ın yaptığı Özmalatyalılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, kooperatifin adına kayıtlı bütün gayrimenkullarını satmaya hazırlanıyor.

Özsan’daki  Gayrimenkuller Satılmaya Hazırlanıyor

Özmalatyalılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2020 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 10:00'da Özsan Sanayi Sitesi Toplantı Salonu yapılacak. Çoğunluk sağlanmadığı takdirde genel kurul 6 Kasım 2021 Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

Bütün gayrimenkullerini satıyor

Başkanlığını Şemsettin Alkan’ın yaptığı Özmalatyalılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin genel kurul ilan gündeminde, kooperatifin 2020 yılı yönetim, denetim ve bilançolarının görüşülmesinin yanında şu maddede bulunuyor; “Kooperatif adına kayıtlı olan bütün gayrimenkullerin satımı için komisyon kurulmasına ve satım sonrası gelirin üyelere dağıtılması için yönetim kuruluna yetki verilmesi.” Kooperatifin bütün gayrimenkullerini satışa çıkartması dikkat çekti.

 Yeni Sanayi Sitesi ne alaca?

Bu arada, Altay Kışlasında yapılacak olan yeni sanayi sitesi için her hangi bir resmi yetki ve resmi bir sorumluluk olmamasına rağmen Özmalatyalılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin genel kurul gündeminde, “Yapılması planlanan yeni sanayi sitesi hakkında bilgi sunumu.” Şeklinde maddenin yer alması da dikkat çekti.

Bu arada, Özmalatyalılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Özsan Sanayi Sitesinin kurulması için 1977 yılında kurulmuş, sitenin inşaatına 1982 yılında başlanılmış, toplam 934 dükkan 27 Ocak 1991 tarihinde noter kurası hak sahiplerine teslim edilmişti. Kooperatifin eğitim binası eğitim amaçlı kullanım için önce İnönü Üniversitesi’ne ardından yeni kurulan Malatya Turgut Özal Üniversitesine verilmişti. Bina 24 Ocak depreminin ardından boşaltılmıştı.