Spor
Giriş Tarihi : 16-08-2021 14:02   Güncelleme : 16-08-2021 14:14

Öznur Kablo İle YMS Arasında İmzalar Atıldı

Yeni Malatyaspor ile Öznur Kablo arasında sezon sonuna kadar geçerli isim sponsorluğu sözleşmesi imzalandı.

Öznur Kablo İle YMS Arasında İmzalar Atıldı

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, yeni isim sponsoru Öznur Kablo ile özel bir otelde sözleşme imzalama töreni düzenledi. İsim sponsorluğu sözleşmesi imza törenine Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Öznur Kablo Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Balarısı ve kulüp yöneticileri katıldı.

İmza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, Türkiye’de sponsor bulma noktasında ciddi sıkıntılar yaşandığını dile getirerek, “Biliyorsunuz, Türkiye’nin futbolunda sponsorluk anlamında ciddi sıkıntılar var. Özellikle son 2 senedir yaşamış olduğumuz pandemiden dolayı hakikaten sponsor bulmakta hem Yeni Malatyaspor olarak hem de bütün kulüpler olarak zorlanıyoruz. Zaten kulüplerin ciddi anlamda maddi sıkıntıları var. Bu sıkıntıları bir nevi sponsorluklarla gidermeye çalışıyoruz. Şu anki yapacağımız anlaşmanın da Yeni Malatyaspor için çok kıymetli olduğunu, çok değerli olduğunu biliyoruz. Aslında Türk futbolu için çok değerlidir. Tabi ki de sponsorluklarımızın da bizler mutlaka kıymetini bilmeliyiz. Onları da küstürmememiz lazım. Geçmişte baktığımız zaman gerek Malatyalı iş adamlarımız, gerek futbolsever sponsorları biraz uzaklaştırmışız. Bunlara da kıymet verip, değer verip onların futbolla mutlaka eşleşmesi lazım. O sponsorların çok kıymetli olduğunu, çok değerli olduğunu buradan söylemek istiyorum. Hem Yeni Malatyaspor olarak hem de Türk futbolu olarak son 2 sene ciddi sıkıntılar yaşadık. Yaşamış olduğumuz bu ciddi sıkıntılarda ekonomik anlamda kulüplerimizin dengesi bozuldu. Onlardan bir tanesi de Yeni Malatyaspor olarak biziz. Biliyorsunuz, kulübü 7 yıldır borçsuz götürmeye çalışıyorduk ve borçsuz da götürdük. Son 2 yıl içerisinde biraz sıkıntılar yaşadık ama inşallah bu sponsorluklarla beraber bu sıkıntılarımızı hep beraber gidereceğiz. Ben diğer Malatyalı iş adamlarımızı da, bütün iş adamlarımızı da bu vesileyle davet ediyorum. Herkesin bu saatten sonra Yeni Malatyaspor’a sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.

İmza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Öznur Kablo Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Balarısı, Malatya basınının, taraftarlarının ve halkının Malatya’ya gelen iş adamlarına sahip çıkması gerektiğini söyledi. Öznur Kablo Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Balarısı: “Malatya kendisinde özeleştiri yapması lazım. Mesela bir iş adamı geldiğinde eğer burada basın ve taraftar pozitif enerji verirse Öznur Kablo gibi birçok iş adamı gelir. Ama iyi niyetle gelindiği zaman arkasında hoş olmayan davranışlar olursa geldiği gibi gider. Biz Fenerbahçe Kadın Voleybol takımıyla 2 yıllık bir sözleşme imzaladık. O 2 yıllık sponsor anlaşmasında ilk gününden son gününe kadar oyuncusuyla, yönetimiyle bir aile ortamında geçti. Eksikler olur ama bunun yapıcı olması lazım. Bir Elazığ maçından bahsedildi. Bir Elazığ maçında bana küfredilirken Malatya taraftarı sustu. Demek oluyor ki hem basının hem taraftarın hem de Malatya halkının yönetime ve Malatya’ya olan sponsorlara sahip çıkması lazım. Eleştiriyle hiçbir şey olmaz. Herkes eleştirir. Ama negatif değil de pozitif bir eleştiri olması lazım. Neticede bizim hedefimiz Öznur Kablo olarak Yeni Malatyaspor’a yardımcı olmak. Sadece maddi açıdan değil manevi açıdan da her türlü desteği yapacağız. Bizden sonra bizi takip eden Malatyalı iş adamları da olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

>> Ebubekir Atilla