Siyaset
Giriş Tarihi : 28-12-2013 10:33   Güncelleme : 28-12-2013 10:33

Öznur Çalik muhtarlarla dertlesti

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik beraberinde partili yöneticiler, Malatya Belediye Baskan yardimcisi Ertan Mumcu’yla Çarmuzu Mahalle Muhtari Haci Korkmaz, Melekbaba Mahalle Muhtari Ali Demirel, Ilyas Mahallesi Muhtari Süleyman Aksu ve Salköprü Mahallesi Muhtari Mehmet Dönmez’le görüstü, sorun dinledi.

Öznur Çalik muhtarlarla dertlesti

Çarmuzu Mahalle Muhtari Haci Korkmaz, ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirerek, “Basbakanimiz 16 bankanin batmasinda, IMF borçlarini ödenmesinde ve kesilen KEY’lerin ödenmesinden ülkeyi bugünlere getirdi. Ben bu yolsuzluklarin yapildigina inanmiyorum. Bu gemi batarsa hepimiz birlikte batacagiz. Bu dis güçlerin oyunlari” dedi.

Milletvekili Çalik, Türkiye üzerinde oynanan oyunlari herkesin gördügünü aktararak, “Üzerimizde oyun oynamak isteyenlerinde görmesi gerekir. Bu oyunu milletimiz bozar. Ne zaman bozar, seçim önüne geldiginde bu oyunu bozar. Sandikta AK Parti’ye ve Basbakanimiza verdigi destekle bize destegini gösterir. Herkesin sunu çok iyi bilmesi lazim; yolsuzluk varsa, yanlis varsa, hata varsa, bunun sonuna kadar hepimiz gitmekle mükellefiz. Tüyü bitmemis yetimin hakkini hiç kimseye 11 yil boyunca yedirmedik, bundan sonrada yedirmeye niyetimiz yoktur. Sayin Basbakanimiz bütün güçlerin karsisinda durdu. Askeri vesayetine, yargi vesayetine, bürokratik vesayete ve uluslararasi güçlerin karsisinda dimdik durdu. Artik bu kadar güçlü bir basbakani ve Türkiye’yi iç ve dis güçler istemiyor” diye konustu.

MELEKBABA MAHALLESINE ZIYARET

Çalik ve beraberindeki heyet, Melekbaba Mahallesine giderek, mahalle muhtari Ali Demirel’i ziyaret etti. Demirel, ülkenin birligi ve beraberligi adina son 10 yilda Malatya’da ve ülkede yapilan hizmetleri gördüklerini anlatarak, “Milletimiz basbakanina sevdali, basbakanimizda davasina ve onurlu durusuna sevdali. Bu ülkenin kaderi hep müdahalelerle mücadele etmekmis” dedi.

Türkiye’de her 10 yilda askeri darbe ve demokrasi disi müdahalelerin yasandigini belirten Milletvekili Çalik, sunlari bildirdi: “Türkiye’de 26 tane parti kapatilmis. Türkiye’yi demokratik bir hale getirelim, güçlü bir Türkiye’ye kavusalim derken, önümüze engeller ve müdahaleler çikiyor. Bu dönem 3 tane seçim yapilacak. Yerel seçim, Cumhurbaskanligi seçimi ve genel seçimler olacak. Hedef Recep Tayyip Erdogan’i Cumhurbaskani yaptirmamak ve AK Parti’yi iktidardan düsürmektir. Türkiye’yi geçmis dönemlerdeki gibi koalisyonlara mahkum etmek istiyorlar. Biz bu oyunun fakindayiz. Milletimiz de bu oyunlarin farkindayiz.”

Ziyaretler sirasinda mahalle muhtarlarina yapilan hizmetlerle ilgili bilgi veren Malatya Belediye Baskan yardimcisi Ertan Mumcu ise, simdiye kadar çevreyolu altinda bulunan mahallelere yapilmayan hizmetlerin son 5 yilda yapilmaya baslandigini söyledi.

Çalik ve beraberindeki partili heyetin ziyaretinde konusan Ilyas Mahallesi Muhtari Süleyman Aksu da son dönemde yasanan olaylara tepki göstererek, halkin bu gelismelere karsi cevabini 30 Mart’taki seçimde verecegini kaydetti.

Belediye Baskan yardimcisi Ertan Mumcu ise, Çarmuzu bölgesinde yeni yapilan cadde ve yol ile birlikte bu bölgenin daha hizli bir sekilde gelisme gösterecegini kaydetti.

Milletvekili Öznur Çalik ise, Türkiye’nin belini kirmak isteyenlerin bir kez daha 30 Mart’ta milletin cevap verecegini aktararak, “Birbirinden tamamen farkli hadiseleri 17 Aralik sabahi ayni torbanin içerisine koyarak, aslinda Türkiye’nin üzerinde oynana oyunlari milletimizin önüne getirdiler. Milletimiz bu oyunlarin ve bu oyunlara alet olanlarin farkinda. Milletimiz gereken cevabi 30 Mart’ta verecektir” dedi.

SAPKÖPRÜ MAHALLESINE ZIYARET

Çalik ve beraberindeki heyet son olarak Salköprü Mahallesi Muhtari Mehmet Dönmez’i ziyaret ederek, mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Muhtar Dönmez, verdikleri destegi bu dönemde vereceklerini belirterek, yasanan sikintili dönemde Basbakan Recep Tayyip Erdogan’i yalniz birakmayacaklarini söyledi.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik da “Bazi siyasi partiler gibi ya da geçmis dönemdeki siyasetçiler gibi sadece seçimden seçime halkimizin yanina gelmiyoruz. Biz seçim yokken de sürekli olarak halkimizin içindeydik, bugünde halkimizin içindeyiz ve yarinda halkimizla olacagiz. Bizim bu çalismalarimizin karsiligini halkimiz her seçim döneminde veriyor. Geçmiste yapilan müdahaleler bugünde ülkemiz için yapilmak isteniyor. Bugün artik herkes bunun farkinda. Milletimiz oynanan oyunlarin farkinda. Sikintili günleri hep birlikte birlik ve beraberlik içinde atlatacagiz” dedi.