Malatya
Giriş Tarihi : 11-01-2017 17:29   Güncelleme : 11-01-2017 17:29

Özel Konuga Özel Ikram

Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Vali Mustafa Toprak, Meshur Akçadag kömbesi ile karsilandi. Yaklasik 100 gazeteci ve davetlinin katildigi kömbe gününde gazetecilere Vali Toprak’in elleri ile kestigi kömbe ikram edildi

Özel Konuga Özel Ikram

Hanife Sari

Ilimize geldiginden beri ilk defa Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Vali Mustafa Toprak’i Gazeteciler Cemiyeti Baskani Haydar Karaduman ve basin çalisanlari Akçadag Kömbesi ile karsiladi.  Akçadag Belediye Baskani Ali Kazgan, Il Müftüsü Ümit Çimen, Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz ve çok sayida basin çalisani da programa katildi.  Akçadag kömbesinin tarifini merak eden Vali Toprak’ ve davetlilere Akçadag kömbesi tarifi anlatildi. Programda konusan Gazeteciler Cemiyeti Baskani Haydar Karaduman: “Malatya basini Akçadag’in etkisinde oldugu için bizi ilk kez ziyaret eden sayin valimize kömbe ikram etme ihtiyacini duyduk, unutmayiniz ki kömbe özel konuklar içindir” dedi. Burada basin mensuplari ile tekrar bir arada olmaktan mutluluk duydugunu ifade eden Vali Toprak sözlerini söyle sürdürdü: “ Önceki gün çalisan gazeteciler günü idi ve bu günde cemiyetimizde bir araya geldik. Bir kömbe ile birlikte bizi karsiladiniz. Akçadag’in kömbesi bir markadir. Tüm basin mensubu arkadaslarimizin gazetecilerimizin çalisan gazeteciler günün tebrik ediyorum. Basarilarinin devamini diliyorum. Ilimize, ülkemize attiginiz mansetlerle, yazdiklariniz yazilarla oraya getirdiginiz her türlü yorumla ilgi ve alaka ile birlikte inaniyorum ki Malatya’nin daha iyi noktalara gelmesi için yön veriyorsunuz. Gündeme getiriyorsunuz, farkindalik olusturuyorsunuz. Daha iyi ve güzelliklerle toplumumuzu bulusturmaya çalisiyorsunuz. Bununda sahidi su oldu; Hafta sonu avm de açmis oldugunuz geçmisten günümüze tüm basinin örneklemlerini oraya çikarmistiniz. Orada baktim ki bugün üzerinde çalistigimiz bazi konular var. 50 yil öncesinde basin gündeme getirmis onlari zaman içerisinde yinelemis demek ki basin aslinda kurumsal hafiza ve biz o kurumsal hafizayi takip edersek toplumun önünde giden yön veren dikkate getiren iyi bir sekilde toplumu da daha iyi bir noktaya getirmis oluruz.  Basinin islevini bu anlamda çok önemli buldugumu ifade etmek istiyorum.”

ARIF KOYUN, “KÖMBEMIZ ILE ÖVÜNÜYORUZ”              

Malatya Gazeteciler Cemiyetinde hazirladigi kömbeyi tanitan Akçadagli emekli bürokrat Arif Koyun “Akçadag kömbesi iki kat mayali hamurdan yapilir ve iki saç arasinda tezek atesiyle pisirilir. Ama simdi ne saç kaldi ne de tezek kömbeyi firinda pisiriyoruz. Gazeteciler gününde gazetecilerle birlikte kömbe ikrami yapalim dedik. Özel günde özel konugumuzda Vali olunca Akçadag kömbesi ile Sayin Valimizi karsiladik. Kömbemizle övünüyoruz, bu gün baslangiç yaptik insallah devami Akçadag’da gelir” ifadelerini, kullandi.

Konusmalarin ardindan Akçadag Kömbesini kesen Vali Mustafa Yildirim tüm gazetecilere tesekkür etti. Yaklasik 100 gazeteci ve davetlinin katildigi kömbe gününde gazetecilere Vali Toprak’in elleri ile kestigi kömbe ikram edildi.